1167

شمشیری که بی‌بی‌سی برای آیت الله رئیسی از رو بسته است

هم رسانی

   آیت الله رئیسی

بالاخره آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی با انتشار بیانیه ای رسمی حضور خود را در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ایران اعلام کرد. ایشان در این بیانیه تاکید کرده اند که فارغ از مرزبندی ها و جناح بندی های موجود وارد عرصه انتخابات شده اند.
خبر اعلام رسمی کاندیداتوری آقای رئیسی کافی بود بود تا بی‌بی‌سی فارسی که از چندی پیش احتمال کاندیداتوری وی را می داد و حملات خود را به او آغاز کرده بود اکنون با یک توان ویژه به این امر بپردازد. با یک نگاه ساده به صفحه اول وب سایت بی‌بی‌سی حداقل پنج مطلب تحلیلی در خصوص کاندیداتوری ایشان خواهید دید که همه را بی‌بی‌سی در یک روز بارگذاری کرده است و این نشان از آمادگی این شبکه برای تقابل با این خبر بوده است.

سیاست های بی‌بی‌سی در این مطالب کاملا آشکار است که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم:

1. ایجاد فضای دو قطبی بین آقایان رئیسی و روحانی به عنوان حامیان نظام و رهبری و مخالفین نظام و رهبری 

2. دومین سیاستی که بی‌بی‌سی در پیش گرفته که در ادامه همان سیاست اول است مطرح کردن آقای رئیسی به عنوان گزینه اصلی رهبری آینده نظام تا در صورت شکست وی در انتخابات پیش رو این فرض را با چالشی بزرگ روبرو سازد. بی‌بی‌سی در یکی از مطالب خود اینگونه می نویسد: "مهم ترین مسئله این روزهای سیاست ایران کاندیداتوری ابراهیم رئیسی نیست. او پیش از این نامش به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مطرح شود، به عنوان کاندیدای رهبر آینده معرفی شده است. اکنون پرسش این است که در صورت شکست او در انتخابات آینده ریاست جمهوری، سرنوشت پروژه رهبر شدن او چه می شود؟" این فرض در حالی از سوی بی‌بی‌سی مطرح می شود که هیچ یک از منابع داخلی اعم رسانه ای و غیر رسانه ای به موضوع اشاره ای نداشته اند و باز هم با یک بررسی ساده متوجه می شودیم که این فرض خود بی‌بی‌سی به عنوان یکی از سیاست های خود در خصوص آقای از چندی پیش مطرح کرده و به آن پر و بال داده و امروز بعد از اعلام کاندیداتوری ایشان به عنوان یک چالش یا نگرانی مطرح می کند.

3. سیاست دیگری که بی‌بی‌سی در خصوص آقای رئیسی در پیش گرفته است تبدیل نقاط مثبت عملکردی ایشان به نقاط منفی است. از جمله نقاط مثبتی که بی‌بی‌سی از چندی پیش بر روی آن کار کرده تا در نگاه مخاطب خود به نقطه منفی تبدیل شود بحث اعدام های سال 67 بوده است که در آن منافقین که عامل کشتار مردم بیگناه کوچه و بازار بوده اند به چوبه دار سپرده شده اند. بی‌بی‌سی در این خصوص اینچنین بیان می کند که: "مهمترین ویژگی که ابراهیم رئیسی را از تمامی کاندیداهای تاکنونی جمهوری اسلامی برای ریاست جمهوری متمایز می کند این است که او یکی از معدود مسئولان زنده جمهوری اسلامی است که سند غیرقابل انکاری از شرکت او در یک "جنایت" دولتی سازمان یافته و گسترده وجود دارد." همانطور که در یادداشت بی‌بی‌سی مشخص است این شبکه از این اعدام ها به عنوان جنایت یاد می کند و برای حمله به آقای رئیسی به حمایت از منافقینی می پردازد که دستشان به خون حداقل 17 هزار نفر از مردم این کشور آلوده بوده است.

در پایان به نظر اعلام کاندیداتوری آقای رئیسی در انتخابات پیش رو بی‌بی‌سی و دنباله روهایش در داخل را به شدت نگران کرده است تا جایی که بیشترین توان خود را در راستای تخریب وی به کار گرفته اند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل