1220

بی‌بی‌سی و نفوذ فتنه به انتخابات (1)

هم رسانی

   مهدی کروبی، رهبر فتنه سال 1388

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به بازتاب حمایت مهدی کروبی، یکی از سران فتنه سال 1388 از نامزد دولتی انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب سایت خود منتشر کرده است با پرداختن به حمایت مهدی کروبی، یکی از سران فتنه سال 1388 از نامزد دولتی رقابت‌های انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، تلاش کرده است تا فتنه را به این انتخابات وارد کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از عنوان «مهدی کروبی به حسن روحانی 'رأی خواهد داد'»، این گونه می‌نویسد: «به گزارش سحام نیوز مهدی کروبی از ناراضیان سیاسی ایران که در حصر خانگی به سر می‌برد گفته است که در انتخابات روز جمعه به حسن روحانی رأی خواهد داد.

به گزارش سحام نیوز که به آقای کروبی از رهبران جنبش اعتراضی انتخابات ۸۸ نزدیک است گفته "با شناختی که از آقای دکتر حسن روحانی دارم البته به ایشان رأی خواهم داد."

او ضمن تکرار این اتهام که در انتخابات ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ که او در آن‌ها نامزد بود "تقلب و مهندسی آرا" صورت گرفته گفت: "با روی کار آمدن آقای روحانی کشور در مسیر صحیح و روال عادی خود قرار گرفت اما گویا علیرغم فاجعه آن هشت سال عده ای هنوز نمی‌توانند بازگشت آرامش و مسیر تدریجی پیشرفت کشور را ببینند و می‌خواهند کشور را مجدداً به همان مسیر انحرافی بازگردانند."

او به هشت سال دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد اشاره داشت که با بحران‌های سیاسی همراه بود.»

این رسانه دولتی انگلیسی در ادامه نیز می‌آورد: «آقای کروبی که او هم مثل میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد، دیگر رهبران جنبش اعتراضی انتخابات ۸۸ برای بیش از شش سال در حصر بوده از ماموران امنیتی در منزل خود خواست که صندوق را بر خلاف انتخابات قبل "در ساعات قانونی" به محل حصر ببرند.

آقای کروبی در انتخابات پیش از دادن رأی خودداری کرد چون گفت صندوق بعد از پایان ساعات قانونی رأی گیری برای او برده شد.

یک روز پیش‌تر محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، از ایرانیان خواست دوباره به آقای روحانی رأی بدهند.

آقای خاتمی گفت: "این بار این شمایید که باید تکرار کنید، تکرار رأی به روحانی عزیز برای تقویت امید به آینده ای بهتر."»

اما این در حالی است که افرادی که نامشان در این گزارش به عنوان حامیان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران قید شده است، دارای سوابق سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی کاملاً مشخص و غیر قابل انکار هستند.

مهدی کروبی در شرایطی به دنبال اعلام حمایت از حسن روحانی در انتخابات پیش رو است که در سال 1388 و پس از شکست در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، ان هم با اختلاف رأی بسیار بالا، تحمل شکست را نداشته و با اقدام به بی قانونی، فتنه ای عظیم علیه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران را رقم و حتی رهبری کرد.

وی دران روزها با حمایت از آشوب‌ها و اغتشاش‌ها زیان‌های بسیار بالایی را به کشور و مردم خود تحمیل کرده و زمینه ساز مشکلات بسیاری در سال‌ها متمادی بود.

آیا اکنون کروبی، این پیر فتنه گر تلاش می‌کند تا روزنه نجاتی برای خود در آینده ایجاد کند؟!

آیا سعی می‌کند تا خود را دارای جمعیت حامی بالا و اثرگذار در انتخابات نشان دهد که با اعلام حمایت از یک شخص می‌توانند نتیجه را تغییر دهند و ورق را برگردانند؟!

آیا این اعلام حمایت نشان دهنده نزدیکی دیدگاه‌های این جریان فتنه گر با نامزد مذکور است؟!

و در نهایت آیا این اعلام حمایت به افزایش آرای نامزد مربوطه ختم می‌شود و یا برعکس، با توجه به نفرت عمیق ملت ایران از فتنه و فتنه گران که در نهم دی ماه هر سال شاهد ابراز آن هستیم، این حمایت باعث ریزش آرای آن نامزد دولتی می‌شود؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل