1523

درماندگی های اسرائیل در برابر تهران در سوریه به روایت بی‌بی‌سی فارسی

هم رسانی

   درماندگی های اسرائیل در برابر تهران در سوریه به روایت بی‌بی‌سی فارسی

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی و در ادمه درماندگی های تل آویو در برابر تهران بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، درباره ادامه حضور نظامی ایران در سوریه هشدار تازه‌ای داده است.
نتانیاهو در یک پیام ویدیویی در صفحه فیس‌بوک خود گفته است: "بگذارید سیاست اسرائیل را تکرار کنم؛ ما به رژیمی که مصمم به نابودی کشور یهودیان است اجازه نخواهیم داد که به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کند."او افزود: "ما اجازه نخواهیم داد که این رژیم برای رسیدن به هدف اعلام کرده‌اش - نابودی کشور ما - حضور نظامی خود در سوریه را تثبیت کند."
این پیام بخشی از نطق ویدیوی طولانی‌تریست که قرار است در نشستی در اندیشکده بروکینگز در واشنگتن، پایتخت آمریکا، پخش شود؛ اما دفتر نخست‌وزیر اسرائیل ساعاتی پس از آن که سوریه اسرائیل را به بمباران یک پایگاه نظامی در نزدیکی دمشق متهم کرد، نسخه کوتاه‌تر آن‌ را منتشر کرد. 

یک منبع اطلاعاتی غربی سه هفته پیش به بی‌بی‌سی گفته بود که نیروهای ایرانی در پایگاه کسوه، واقع در ۱۴ کیلومتری جنوب دمشق، مشغول ساخت و ساز تاسیساتی هستند - اقدامی که مقامات اسرائیلی غیرقابل قبول می‌دانند و بر مقابله با آن تاکید کرده‌اند. دولت اسرائیل در چند ماه گذشته تلاش تازه‌ای برای مقابله با حضور نظامی ایران در سوریه آغاز کرده است. اسرائیل می‌گوید بعد از شکست داعش، ایران و متحدانش جای آنها را خواهند گرفت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل