1618

حماسه‌هایی که بی‌بی‌سی نمی‌بیند!

هم رسانی

   تصویری از حماسه میلیونی ایرانیان در 22 بهمن 1396

22 بهمن 1396 و جشن ورود انقلاب اسلامی به چهل سالگی در شرایطی با حماسه پر شکوه مردمی همراه بود که بی‌بی‌سی همچنان در مقابل این عظمت خود را به کوری زده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

انقلاب اسلامی ایران با همه سنگ اندازی های همه جانبه دشمنان داخلی و خارجی‌اش، وارد چهلمین سال عمر خود شده واکنون درختی تنومند است که زیشه های آن در قلب و وجود تک تک مردمش نهادینه شده و همین ریشه‌ها همواره آن را سبز نگاه داشته‌اند.

روز گذشته، سی و نهمین سالگرد پیرزی انقلاب اسلامی ایران با جشنی با شکوه توسط مردمی رقم خورد که با حضور متحد و همدلانه خود، حماسه‌ای دیگر را در تاریخ این سرزمین رقم زدند؛ حماسه‌ای که که دشمنان چشم دیدنش را نداشته و ندارند و به همین دلیل نیز، مانند شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی چشمان کور خود را به سمت این حضور میلیونی و با شکوه گرفته و با طرح حاشیه‌ها، از اعتراف به این اتحاد بزرگ، فرار می‌کنند.

بی‌بی‌سی فارسی در یکی از اندک گزارشاتی که به موضوع 22 بهمن 1396 در ایران اختصاص داده و در آن‌ها فقط حاشیه‌هایی بی اساس را پوشش داده است، برای تحریف ذهن مخاطبین از واقعیت‌های حماسه مردمی در این روز، می‌نویسد: «امروز راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران برگزار شد. آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران، سه روز قبل پیش بینی کرده بود ۲۲ بهمن امسال "تماشایی" خواهد شد. رئیس جمهوری ایران در این مراسم گفت بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم نکنیم. حسن روحانی گفت هر کس که قانون اساسی را قبول دارد انقلابی است و باید عرصه را برای مشارکت مردم در امور کشور بازتر کرد. ۳۹ سال بعد از انقلاب ایران که به شکل گیری جمهوری اسلامی انجامید، این نظام سیاسی بی‌مانند کجا ایستاده؟ چقدر محکم ایستاده؟ و آیا می‌تواند بدون تغییر به راهش ادامه دهد؟»

اما آیا آن واقعیت عظیمی که در 22 بهمن 1396 و در جای جای ایران اسلامی شاهد بودیم، انکار شدنی است؟!

آیا با عبور همراه با سکوت از کنار این واقعیت، می‌توان ارزش و اثرگذاری بالایش را خدشه دار کرد؟!

حماسه میلیونی ملت ایران در جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب، به قدری گویا و با شکوه بود که رسانه‌های مختلف جهان از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس، شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز، روزنامه نیویورک‌تایمز، خبرگزاری ترند، خبرگزاری آلمان، شیهنوا چین و ... نتوانستند آن را ندیده بگیرند و هر کدام به شکلی بر این حضور حماسی مُهر تأیید زدند.

پایگاه اینترنتی خبری العهد لبنان حضور ملت ایران در جشن انقلاب را به «توفان انسانی» تشبیه کرد و شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز گزارش داد میلیون‌ها نفر در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب شرکت کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس یکی دیگر از رسانه‌های بین المللی بود که نتوانست از این واقعیت عبور کند و در گزارش خود نوشت: میلیون‌ها ایرانی روز یکشنبه به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ راهپیمایی کردند. شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، پرچم آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند. تظاهرکنندگان همچنین تصویر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را که خودداری‌اش در تأیید دوباره توافق هسته‌ای ایران با جهان، ایرانی‌ها را آزرده است، آتش زدند.

شبکه خبری‌ای بی سی نیوز آمریکا گزارش داد: ایرانی‌ها تنها چند هفته پس از وقوع برخی اغتشاشات در این کشور، خیابان‌ها را به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب به لرزه درآوردند.

حتی جالب است بدانید که بسیاری از رسانه‌های جهان از جمله راشاتودی روسیه و المنار لبنان، به دلیل اهمیت این حضور، آن را به طور زنده پوشش دادند.

با این وجود شبکه بی‌بی‌سی فارسی که داعیه دار ایرانی بودن و فعالیت برای مردم ایران است، این حماسه را به راحتی نادیده می‌گیرد؛ آیا دلیل این سکوت پاسخ کوبنده ملت ایران به اربابانش نیست؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل