1679

تلاش بی‌بی‌سی فارسی برای اپوزیسیون سازی از احمدی نژاد

هم رسانی

   تلاش بی‌بی‌سی فارسی برای اپوزیسیون سازی از احمدی نژاد

در روزهای اخیر نامه هایی از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور دولت های نهم و دهم ایران خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شده که با واکنش گسترده رسانه های داخلی و خارجی مواجه شده است.
در این بین یکی از رسانه هایی که سعی در بهره برداری از این نامه ها و ایجاد شکاف در بین جریانات سیاسی با یکدیگر داشت شبکه بی‌بی‌سی فارسی بود. بی‌بی‌سی در گزارش ها و تحلیل هاای خود تلاش کرد تا از محمود احمدی نژاد یک اپوزیسیون بسازد و او را در مقابل رهبری و نظام تعریف کند. بی‌بی‌سی به این سیاست خود آشکارا اشاره می کند و در تحلیلی از نامه های احمدی نژاد اینگونه می نویسد: "نامه های اخیر احمدی نژاد عملا نشان داد که او بر خلاف توصیه‌های آقای خامنه ای در قامت یک اپوزیسیون برآمده است و اگر امضای او را از پای نامه ها حذف کنیم می بینیم تفاوت آشکاری با انتقاداتی که اپوزیسیون جمهوری اسلامی نسبت به عملکرد آن دارند، ندارد."

بی‌بی‌سی در حالی تلاش می کند از احمدی نژاد اپوزیسیون بسازد که وی بر خلاف هر اپوزیسیونی به دنبال برخی اصلاحات در چهارچوب نظام و در راستای اهداف انقلاب اسلامی سال 57 می باشد و عملا تعریف اپوزیسیون به او اطلاق نمی گردد. و نکته دیگری که می توان به تحلیل ها در خصوص این نامه نگاری ها اشاره کرد این است که فردی که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است آن هم با حکم رهبری نظام در نامه هایی نقدهایی را به عملکرد نظام وارد می آورد که این مساله نشان دهنده اوج دموکراسی در این کشور می باشد. به همین جهت بی‌بی‌سی با اپوزیسیون سازی از احمدی نژاد سعی می کند این مهم در فضا سازی های رسانه ای گم شود.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل