ایران اینترنشنال
1847

سواد حقوقی کم کسری ناجی در بی‌بی‌سی

یک سال قبل

هم رسانی

   کسری ناجی، خبرنگار و مجری بی‌بی‌سی فارسی

کسری ناجی خبرنگار بی‌بی‌سی به بهانه فوت عباس امیرانتظام تلاش می‌کند تا تمامی جرایم و رفتارهای غیر قانونی وی را از ذهن مخاطبینش پاک کند.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان مزدور رسانه­ای غرب، برخلاف شعار درغین بیطرفی خود، به دنبال تطهیر چهره مجرمین و ظالمین به حق انقلاب است. در این خصوص کسری ناجی خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی به بهانه فوت عباس امیرانتظام ( معاون نخست وزیر دولت موقت پس از انقلاب) در گزارشی به قبح زدایی از جرایم عباس امیرانتظام پرداخته است!!!.

آنچه که در این گزارش جالب است عدم سواد و آگاهی حقوقی کسری ناجی از اصطلاحات حقوقی و جرایم است. در حالی که مهمترین اتهام و جرم اثبات شده عباس امیرانتظام در دادگاه انقلاب « جاسوسی» به نفع اجانب بوده است اما کسری ناجی اصرار دارد عباس امیرانتظام « زندانی سیاسی» قلمداد کند و حتی او را قدیمی­ترین زندانی­های سیاسی ایران پس از انقلاب دانسته است؟!!. حال آنکه اساسا « جاسوسی» جزء جرایم امنیتی است و ارتباطی با جرایم سیاسی و زندانی­ سیاسی ندارد. این موضوع هم در قانون اساسی ایران و هم در قوانین عادی بیان شده است.  لذا عباس امیرانتظام به دلیل اثبات جرم جاسوسی­اش در دادگاه انقلاب، به حکم حبس ابد محکوم شده است و جرم وی جنبه امنیتی دارد و نه سیاسی و نمیتوان یک جاسوس را مجرم سیاسی دانست. اگرچه این توضیحات جزء بدیهیات علم حقوق است اما ظاهرا کسری ناجی به عنوان مزدور رسانه­ای غرب، برای قبح زدایی از مجرمین ضد انقلاب، نه سواد حقوقی لازم را دارد و نه به دلیل ماهیت مزدوری بی‌بی‌سی فارسی، اجازه فهمیدن  و بیان آن را دارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

یک رسانه آمریکایی فعالیت گروهی از کاربران در «توئیتر» که پیام‌هایی در حمایت از لفاظی‌های دولت آمریکا علیه ایران و یا براندازی نظام ایران مطرح می‌کنند را «مشکوک» خوانده است.

24 روز قبل