1877

داستان بهائیت، جمهوری اسلامی و بی‌بی‌سی!

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی از نفوذ بهائیت در ایران

بی‌بی‌سی فارسی این روزها به طوری ویژه از بهائیان حمایت می‌کند، اما دلیل آن چیست؟!

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از رسانه های اقماری بهاییان علی رغم ادعاها خود در خصوص رعایت بی طرفی، همواره نگاه های فرقه گرایانه‌اش را بر اطلاع رسانی شفاف و بی طرفانه برتری داده است. این رفتارها به­ویژه با انتخاب "روزیتا لطفی" در رأس این شبکه انگلیسی شدت یافته است. لطفی که خود بهایی است با حذف برخی خبرنگاران باسابقه بی‌بی‌سی فارسی، این رسانه را عملاً در خدمت اهداف بهاییان قرار داده است. بی‌بی‌سی فارسی در دوران او بارها جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق اولیه بهاییان از جمله حق تحصیل در دانشگاه­ها و حق انتخاب شغل  کرده است.

 این امر در حالی است که علی رغم ادعاهای بی‌بی‌سی فارسی و بهاییان، بهائیت یک مذهب نیست. بهائیت در واقع یک فرقه نوظهور بود که با حمایت انگلیسی ها به­وجود آمده است. از دوره رضاخان به مرور قدرت یابی بهاییان در ایران آغاز می­شود. بهایی ها در دوران پهلوی دوم سهم بزرگی از قدرت را با حمایت خارجی تصاحب کرده بودند و نقش مهمی را در مفاسد مالی و ترویج فحشا و مواد مخدر در جامعه ایران داشتند.

 به طور مثال امیر عباس هویدا نخست وزیر 13 ساله محمد رضا پهلوی، بسیاری از درباریان و گردانندگان رادیو و تلویزیون ملی ایران بهایی بودند. حتی برخی محافل مدعی بهایی شدن محمدرضا پهلوی نیز هستند. بهایی ها از حامیان سرسخت رژیم صهینویستی به شمار می­آمدند. همین رفتارها باعث شد که انقلاب ایران و مردم این کشور به شدت نسبت به فعالیت ها و اقدام های بهاییان در این کشور حساس شوند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با کنار گذاردن این فرقه از قدرت توسط جمهوری اسلامی و با پشتیبانی افکار عمومی شاهد عناد و کینه ورزی بهاییان نسبت به حکومت تازه بودیم. در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به­ویزه سالهای جنگ عراق علیه ایران، بسیاری از بهاییان ثروتمند ایرانی به اسرائیل مهاجرت کردند. آنها با همکاری با رژیم صدام به عنوان ستون پنجم بر علیه کشورشان نیز همکاری داشتند. پس از پایان جنگ عراق علیه ایران این فرقه بارها پیروی خود از بیت العدل به عنوان مرکز دینی خود در اسرائیل را اعلام کرده است. همچنین بهاییان ضمن همکاری با دستگاه های جاسوسی اسرائیل، آمریکا و انگلستان نقش مهمی را در جمع آوری اخبار مهم مراکز نظامی و نهادهای حساس ایران بازی کردند.

بر اساس برخی اطلاعات آنها حتی در ترور دانشمندان هسته ای ایران با گروه تروریستی سازمان منافقین و سرویس جاسوسی آمریکا و اسرائیل همکاری های گسترده ای داشتند. این فرقه و حامیان اش از میانه دهه 1370 با کاهش جو انقلابی در کشور و برخی کوتاهی ها آرام ارام در فضاهای فرهنگی ایران نیز فعال شدند. حوزه کتاب، موسیقی و سینما از جمله عرصه هایی بود که به دستور مستقیم بیت العدل، بهاییان وارد آنها شدند. بهایی ها در داخل ایران با ترویج باورهای فرهنگی غربی و ضددینی به­ویژه در حوزه زنان و جوانان نیز وارد شدند. آنها از اواخر دهه 1370 و ابتدای دهه 1380 با پمپاژ پول های کشورهای غربی به عرصه رسانه و شبکه های ماهواره ای نیز وارد شدند.

 بهاییان علی رغم ادعای خود مبنی بر رعایت بی طرفی همواره به عنوان کنش­گران سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ضد حکومت ایران مطرح بوده اند. آنها از طریق رسانه های خود ماندد بی‌بی‌سی فارسی، من و تو، ایران اینترنشنال و... به دنبال ترویج سبک زندگی غربی و ضداسلامی، سیاه نمایی اوضاع ایران و در نهایت براندازی اند. این فرقه در وقایع سال 1388 و 1396 فعالانه در اغتشاشات و درگیری ها وارد شدند و بارها با محافل به اصطلاح حقوق بشری غربی بر علیه رژیم ایران همکاری داشته­اند. لذا با عنایت به این سابقه تاریخی که تنها بخشی از آن در این نوشتار فشرده مرور شد نباید به جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های امنیتی این کشور حق داد تا با آنها برخورد کند؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل