ایران اینترنشنال
1881

گروگان‌گیری تازه زنان و کودکان سوری و روسیاهی تازه بی‌بی‌سی فارسی

11 ماه قبل

هم رسانی

   زنان و کودکان آواره سوری

بی‌بی‌سی به خبر اسارت زنان و کودکان سوریه به دست داعش واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، افراد مسلح داعش در جنوب سوریه بیش از ۳۰ زن و کودک را به گروگان گرفته‌اند. گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا می‌گوید حداقل ۳۶ زن و کودک دروزی ربوده شدند. ۴ زن موفق شدند فرار کنند و دو نفر دیگر کشته شدند.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، همچنین ۱۷ مرد از همین ناحیه که داعش آنها را مورد هدف قرار داده بود، مفقود شده‌اند اما از سرنوشت آنها خبری در دست نیست و مشخص نیست آیا ربوده شدند یا نه. انعکاس این خبر در بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که بارها این رسانه نزدیک به مخالفان بهایی و غرب گرای حکومت ایران از حضور ایران در سوریه انتقاد کرده است. این رفتار سیاسی و یک طرفه در حالی است که اگر ایران در سوریه وارد نمی شد بدون شک امروز داعش به مرزهای ایران رسیده بود و شاهد به گروگان گرفتن زنان و کودکان ایرانی از سوی این گروه بودیم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

11 روز قبل