1997

جایی که بی‌بی‌سی نگران امر به معروف در ایران است!

هم رسانی

   خشم بی‌بی‌سی از فعالیت ستاد امر به معروم در ایران

بی‌بی‌سی فارسی در بخشی از برنامه چشم‌انداز بامدادی به موضوع ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ایران و نحوه فعالیت این ستاد پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی از برنامه چشم‌انداز بامدادی 27 شهریورماه، به موضوع شایعات و حواشی مربوط به تغییر رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کشورمان پرداخته و تلاش کرده است تا در کنار بال و پر دادن به این حواشی، این ستاد و فعالیت‌هایش را تخریب کند و در عین حال خود را نگران عمل به این فریضه الهی در ایران نشان دهد.

"احسان مهرابی"، روزنامه‌نگار ساکن برلین آلمان که به عنوان میهمان ویدئویی در این برنامه مشارکت داشت، در اظهاراتی این گونه جریان را توصیف می‌کند: «بعد از گزارشی که خبرگزاری ایرنا منتشر کرد درباره استعفا نکردن آقای جنتی از سمت ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر، مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد که آقای جنتی همزمان با استعفا از سمت امام جمعه تهران در اسفند ماه سال 1396، از این سمت هم استعفا کردند. بر اساس قانون این ستاد که در مجلس تصویب شده ریاست این ستاد رو یکی از امامان جمعه تهران برعهده داره و عملا با استعفای آقای جنتی از سمت امام جمعه، قاعدتا ایشون به صورت اتوماتیک از ریاست این ستاد هم برکنار می‌شدند. اما بعد از گذشت چند ماه هنوز مشخص نیست که چه کسی جایگزین آقای جنتی شده، تا اینکه خبرگزاری مهر اعلام کرده که کاظم صدیقی، یکی از امامان جمعه تهران جانشین آقای جنتی شده، البته این خبر به صورت رسمی هم تأیید نشده.

اینکه به هر حال بعد از چند ماه هنوز رئیس این ستاد معرفی نشده و جلسات اون تشکیل نشده خودش نشون از این داره که این ستاد جایگاه تشریفاتی داره و اصل قانون امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل این ستاد در مجلس هم بیشتر یک واکنش سیاسی به اتفاقات اون دوره بوده و این ستاد به طور اجرایی اقدامی رو نمی‌تونه انجام بده.»

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در بیانیه‌ای رسمی انتصاب حجت‌الاسلام صدوقی به سمت ریاست این ستاد را اعلام کرده است؛ همانطور که مهدی رحیمی، مشارو دبیرکل این ستاد در مصاحبه‌ای تأکید می‌کند: "بنا به تصمیم شورای سیاستگذاری ائمه کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی از تیرماه به عنوان رئیس این ستاد انتخاب شده است."

توجه به این فریضه الهی مورد تأکید ویزه ائمه اطهار(ع) قرار داشته و با توجه به ثمرات با ارزش آن، سال‌هاست که در دستور کار جدی نظام جمهوری اسلامی در رده بالای حکومت قرار داشته است.

در سند راهبردی این ستاد، تأکید شده است که: ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نهادی است که در راستای توسعه نظام مند فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، ترغیب آحاد جامعه به اجرای این فریضه با تأکید بر تذکر لسانی و تقویت نظارت عمومی در تمامی شئون و تعاملات اجتماعی به امر سیاست گذاری و انجام فعالیت‌های ترویجی، نظارتی و حمایتی و همچنین  هماهنگی‌های ستادی و بین دستگاهی مبادرت می ورزد.

این نهاد همسو با آرمان ها، اهداف و سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی به صورت فعال و اثرگذار در عرصه تعاملات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با استفاده بهینه از ظرفیت ها و فرصت های پیش رو، نتایج مطالعات مرتبط و فناوری های نوین در سراسر کشور ایفای نقش می نماید.

مخاطب فعالیت های ستاد عامه مردم، تشکل های مردمی، گروه های مرجع و نخبگان، دستگاه ها و نهادهای جمهوری اسلامی و رسانه ها می باشند، که به موجب اصل هشتم قانون اساسی در قالب مردم و دولت قابل بیان هستند این نهاد با بهره گیری از مدیران و کارشناسانی توانمند، متدین و وفادار به اهداف عالیه آن در چارچوب ارزش‌های دینی و هنجارهای اجتماعی به مخاطبان خود خدمت رسانی می نماید و به عنوان سازمانی پویا و کارآمد متعهد به توسعه و تعالی سرمایه‌های انسانی خود می باشد.

در این سند اهداف راهبردی فعالیت‌های این ستاد، گسترش، ترویج و تعمیق فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر،  ارتقاء کارآمدی نظام اجرایی امر به معروف و نهی از منکر، حمایت و ارتقاء شأن، منزلت و کارآمدی آمران به معروف و ناهیان از منکر ذکر گردیده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل