2103

اسطوره‌نمایی از یک بهایی دیگر و اتهام‌زنی به جریان مذهبی توسط بی‌بی‌سی

هم رسانی

   حمایت همه‌جانبه بی‌بی‌سی از بهائیت

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بار دیگر به بنگاهی رسانه‌ای برای تبلیغ بهائیت تبدیل شده است.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای است که در سالهای اخیر به تسخیر بهاییان تندروی مخالف حکومت ایران درآمده است. حضور روزیتا لطفی، بهرنگ تاج الدین، کسری ناجی، سیاوش اردلان، فرناز قاضی زاده، ژیار گل و ده‌ها چهره بهایی دیگر این رسانه انگلیسی را عملاً به عنوان رسانه‌ای تمام و کمال بهایی تبدیل کرده است. به همین علت است که گردانندگان اتاق فکر این شبکه همواره مشغول بزرگنمایی چهره‌های بهایی، حمایت از محمدرضا پهلوی به عنوان یکی از حامیان بهاییان در و تخریب جریان مذهبی و انقلابی ضدبهاییان هستند.

جالب آنکه این رسانه هیچگاه به نقش انگلستان در ایجاد فرقه بهایی گری و حمایت‌های تمام و کمال رژیم اسرائیل از آنها اشاره‌ای نمی‌کند و همواره تلاش داشته است تا به بزرگنمایی چهره‌های بهایی و حمله به نیروهای مذهبی و انقلابی ضدبهاییان در ایران دست بزند. به طور مثال در تازه‌ترین سناریوی پیاده شده از سوی اتاق فکر بی‌بی‌سی، به بزرگنمایی و اسطوره سازی از عملکرد سپهبد علی‌محمد خادمی از چهره‌های بهایی نزدیک به دربار پهلوی به مناسبت سالگرد مرگ او آن هم پس از گذشت 40 سال اشاره داشت.

بی‌بی‌سی فارسی در ابتدا مدعی شد: "هواپیمایی ملی ایران در دهه ۱۹۷۰ عنوان رو به رُشدترین را در میان شرکت‌های هواپیماییِ جهان به خود اختصاص داده بود. "هما" به نوشته دانشنامه ایرانیکا، پس از شرکت ملی نفت، پردرآمدترین شرکت در ایران بود و همچنین از سوی "بنیاد ایمنی پرواز" به عنوان یکی از امن‌ترین خطوط هوایی دنیا شناخته شده بود. این دستاوردها با نام سپهبد علی‌محمد خادمی (۱۹۱۳-۱۹۷۸) پیوند خورده بود که شانزده سال مدیریت هواپیمایی ملی ایران را به عهده داشت".

در ادامه این اسطوره سازی ها از یکی از چهره‌های بهایی و فاسد نزدیک به دربار پهلوی، بی‌بی‌سی از قول عباس میلانی از چهره‌های سلطنت طلب و بهایی ساکن آمریکا ادعا می‌کند: "کارنامه سپهبد خادمی را یک نمونه مثال‌زدنی در تاریخ معاصر ایران می‌تواند معرفی کرد که نشان می‌دهد جرات و صداقت، همراه با سیاست شایسته سالاری، چگونه می‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد"!

عباس میلانی همچنین ضمن تکرار کینه‌ها و جعل سندهای خود بر علیه جریان مذهبی که چند سالی است با هدف بی گناه جلوه نمایی از رژیم پهلوی و جنایت‌های آن مورد توجه این جماعت قرار گرفته است مدعی می‌شود: "هیچ سند دقیقی ندیده که دستگاه امنیتی شاه در کشتن خادمی نقش داشته باشد". او می‌افزاید: "به نظر من شواهد اینگونه نشان می‌دهند که نیروهای مذهبی در این جریان نقش داشتند ولی در نهایت کوشیدند کاسه کوزه‌ها را بر سر ساواک بشکنند. اکنون کاملاً روشن شده که نیروهای مذهبی در آتش زدن سینما رکس هم نقش داشتند ولی همان زمان وقتی داریوش همایون این موضوع را اعلام کرد هیچکس آنرا باور نکرد. در رابطه با قتل سپهبد خادمی نیز همینگونه بود". 

در نهایت این شبکه سلطنتی انگلیسی برای تردیدافکنی در خصوص نقش محمدرضا پهلوی در قتل خادمی ادعا می‌کند که سیروس علایی اما نقش نیروهای مذهبی را به کلی مردود می‌داند و معتقد است با توجه به اسناد، نقش "کمیته ضدخرابکاری" در این بین روشن است. علایی در عین حال پافشاری می‌کند که محمدرضا شاه از عملکرد کمیته ضد خرابکاری بی‌خبر بوده و کمیته نیز که در آن زمان قدرت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده بود با اعمال نفوذ مانع از پیگیری فرمانداری نظامی تهران برای مجازات عاملان شد!

این ادعاها در حالی است که تمامی سرکوب‌ها و جنایت‌های کمیته ضدخراب کاری و ساواک آن هم در این سطح و برای حذف یکی از عناصر رژیم نمی‌توانسته بدون هماهنگی قبلی با شاه انجام گرفته باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل