2140

مغالطه بی‌بی‌سی در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان

هم رسانی

   بی‌بی‌سی، به دنبال اهداف سیاسی از قانون منع بکارگیری بازنشستگان

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با فضاسازی دروغین سعی دارد از سخنان اخیر رهبری ایران درباره قانون منع بکارگیری بازنشگان، بهره‌برداری سیاسی خود را دنبال کند.

اخیراً رهبر انقلاب اسلامی در واکنش به برخی استثناها در درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان در درس خارج خود بیان داشتند: "این قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون در واقع حلقهٔ بستهٔ مدیریتی را که گاهی اوقات در بعضی از جاها سالهای سال طول می‌کشد، این حلقهٔ مدیریتی بسته را باز می‌کند، می‌شکند، راه را برای جوان‌ها می‌گشاید که بتوانند خودشان را برسانند به مراکز مدیریتی. بنابراین اصل قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست. چون بعضی از افراد هستند بله، مثلاً سی سال هم خدمت کرده‌اند، بازنشسته هم شده‌اند، فرض کنید که بیست‌ساله بوده، هجده‌ساله بوده استخدام شده، حالا هم یک مردی چهل‌وهشت‌ساله، پنجاه‌ساله است، وقت کارش است و تجربهٔ خوبی هم پیدا کرده، جایگزین هم ندارد؛ این است دیگر؛ قانون این را هم شامل می‌شود؛ اما شمول قانون نسبت به این‌جور آدمهایی که کم‌وبیش پیدا می‌شوند، ممکن است زیاد هم نباشند، درست نیست. خب حالا [آن] مسئول، آن مدیر چه کار کند برخلاف قانون؟ اینجا به فکر ولایت فقیه می‌افتند که بالاخره ولی‌ّفقیه اجازه بدهد. می‌آیند از ما سؤال می‌کنند، ما هم مواردی را، بنده اینهایی را که [نسبت به آنها] می‌آیند سؤال می‌کنند که نمی‌شناسم، مگر بعضی معدودشان را؛ ممکن است دو نفر، سه نفرشان را بشناسیم؛ معدودی از آنها را می‌شناسیم، آن‌هایی را هم که نمی‌شناسیم، اگر به آن مدیر اعتماد داشته باشیم قبول می‌کنیم. مسئله این است وَالّا اصل این قانون، قانون خوبی است، باید هم اجرا بشود و بهترش هم همین است که خود نمایندگان محترم مجلس قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند که دیگر این اشکالات پیش نیاید، مجبور نشوند که به اجازهٔ رهبری متوسل بشوند."


در واکنش به این سخنان شبکه بی‌بی‌سی فارسی سعی کرد با ایجاد مغلطه نظر رهبری را به حاشیه ببرد.

این شبکه سلطنتی انگلیسی با قلب قانون منع به کارگیری بازنشستگان شخص رهبری، رئیس جمهور و رؤسا دو قوه دیگر، دبیر شورای نگهبان و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را جز استثناها این قانون خواند حال آنکه اساساً این قانون شامل حال این افراد نمی‌شود.

بی‌بی‌سی در حالی بر روی سن این اشخاص مانور می‌دهد که در کشوری مثل انگلیس ملکه این کشور نزدیک به 95 سال سن دارد و یا در آمریکا قضات این کشور به صورت مادام العمر بر کرسی قضاوت تکیه می‌زنند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل