ایران اینترنشنال
450

توصیه های پدرانه رهبری به دولت از نگاه بی بی سی

4 سال قبل

هم رسانی

   ضیافت افطار رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور دولت ایران ...

شبکه‌ ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش های اخیر خود، به بازتاب سخنان و توصیه های پدرانه ی رهبری ایران اسلامی به دولت کشورمان پرداخته و از نگاه خود به این موضوع نگریسته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

در پی ضیافت افطار رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور برخی از مسئولین از جمله کابینه دولت یازدهم کشورمان و بیان توصیه هایی پدرانه از سوی رهبری برای دولت، شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس، با انتشار گزارشی، به بررسی این موضوع و واکنش به آن از نگاه خود پرداخته است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با این تیتر که « رهبر ایران در دیدار با اعضای دولت: افراد نگذارند از آنان به نفع فتنه استفاده شود »، این گونه می نویسد: « آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با اعضای هیات دولت، با اشاره به اعتراضات انتخاباتی سال ۱۳۸۸ گفت: "ممکن است برخی افراد به دلیل گرایش های خاص خود، تمایلی به حضور صریح در مقابل فتنه نداشته باشند اما نباید از او هم به نفع فتنه بهره برداری شود."

رهبر جمهوری اسلامی چهارشنبه ۲ تیر، در سخنانی پیش از صرف افطار با حسن روحانی رئیس جمهور و همکاران او تاکید کرد: "در شرایط فتنه همچون قضایای سال ۸۸، نباید سخن، سکوت، اقدام و حتی نوع نگرش، موجب تقویت فتنه شود."

رهبر ایران از اعتراضات صورت گرفته به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ تحت عنوان "فتنه" یاد می کند و در طول ۷ سال سپری شده از انتخابات، بارها کسانی که با آن اعتراضات مخالفت نکرده اند را مورد انتقاد قرار داده است. »

اما این توصیه ی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دولت مردان کشورمان و به خصوص شخص حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان در خصوص سوءاستفاده های جریان فتنه، در شرایطی مطرح شده است که مدت هاست رسانه های مختلف غربی از جمله شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در تلاش هستند تا به مخاطبین خود بقبولانند که " حسن روحانی "، رسیدنش به سمت ریاست جمهوری ملت ایران را مدیون سران فتنه و طرفدارانشان بوده و در نتیجه بایستی به این جریان خدمت کند.

همین چند روز پیش بود که بی بی سی در گزارشی کاملا یک طرفه، به گلایه از رئیس جمهوری کشورمان پرداخته بود که چرا به نامه ی اعتراضی مهدی کروبی، یکی از سران فتنه سبز، پاسخ نداده است!

بی بی بی در گزارشی که برای اثبات مدیون بودن روحانی به فتنه گران منتشر کرده است، این گونه می آورد: « محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، می‌ گوید حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به درخواست پدرش برای برگزاری دادگاهی علنی پاسخی نداده است.

آقای کروبی به وبسایت کلمه گفته است: "هیچ واکنشی از سوی دولت در پاسخ نامه نداشته ‌اند و همچنان هیچ کس پاسخگوی ادامه حصر نیست."

مهدی کروبی دو ماه پیش در نامه‌ سرگشاده ‌ای خطاب به حسن روحانی از او خواست که مقدمات محاکمه علنی او را فراهم کند. آقای کروبی در آن نامه گفت "بخشی از نیروهای سپاه پاسداران، بسیج و وزارت اطلاعات" در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ دخالت کردند.

آقای کروبی در نامه خود به حسن روحانی گفت طلب رفع حصر ندارد اما از او می‌ خواهد که از "حاکمیت مستبد" بخواهد دادگاهی علنی تشکیل دهد.

یکی از وعده‌ های انتخاباتی حسن روحانی رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی بود، با این حال در سه سال ریاست جمهوری آقای روحانی تغییری در وضعیت میرحسن موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد ایجاد نشده است و مقام‌های دولتی می‌ گویند اختیار رفع حصر با آنها نیست. »

این در حالیست که فتنه گران انتخابات در ایران را مدیریت شده و مملو از تقلب می دانند و به همین دلیل نیز بارها از تحریم این انتخابات ها از جمله انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 سخن گفته اند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با دولت مردان، با آگاهی کامل از این گونه تلاش های فتنه گران و ابزارهای رسانه ای حامی شان، به صراحت تأکید فرمودند: « حضرت علی (علیه ‌السلام) توصیه می ‌کنند در شرایط فتنه که تشخیص حق و باطل برای مردم بسیار مشکل می‌ شود، باید به‌گونه ‌ای عمل کرد که هیچ بهره ‌ای به نفع فتنه ایجاد نشود ...  در شرایط فتنه همچون قضایای سال ۸۸، نباید سخن، سکوت، اقدام و حتی نوع نگرش، موجب تقویت فتنه شود ...  البته ممکن است برخی افراد به ‌دلیل گرایش‌ های خاص خود، تمایلی به حضور صریح در مقابل فتنه نداشته باشند اما نباید از او هم به نفع فتنه بهره ‌برداری شود ... »

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

11 ماه قبل