7256

رژیم انگلستان باز هم طرف آمریکا را گرفت

هم رسانی

   رفاقت های آمریکا و انگلیس...

از رژیم انگلستان همواره به عنوان حاکمیتی وابسته و غلام حلقه به گوش آمریکا در معادلات جهانی یاد می‌شود. فقدان استقلال همواره مورد انتقاد افکار عمومی در جهان و ایران قرار داشته است.
در تازه ترین اقدام ها از این دست و به دنبال تشدید تنش آفرینی های آمریکا در منطقه غرب اسیا، وزیر دفاع انگلستان گفته است که در صورت بحرانی شدن اوضاع در خلیج فارس و تشدید تنش ها، لندن آماده کمک به متحدانش از جمله آمریکا در برابر ایران است.

خانم موردانت بدون اشاره به عهدشکنی آمریکا و اقدامات پرتنش رئیس جمهور این کشور در مجلس عوام گفته است که انگلستان در نگرانی های ایالات متحده، اروپا و شرکایش در خلیج فارس درباره اقدامات بی ثبات‌کننده ایران، سهیم است. وزیر دفاع انگلستان گفته است که برای کاهش تهدیدات در امنیت منطقه به همکاری نزدیک با شرکا و متحدان کشورش ادامه می‌دهد.

به گزارش بی بی سی، خانم موردانت به سئوال یکی از نمایندگان مجلس عوام پاسخ می داد که از او به عنوان وزیر دفاع درباره پیوستن احتمالی لندن به آمریکا در برابر اقدام نظامی احتمالی ایران در خلیج فارس پرسیده بود. او گفته است که انگلستان برای کمک به متحدانش آماده و در منطقه خلیج فارس هم مستقر شده است.
وزیر دفاع انگلستان گفته است: "ما سهم عمده ای در این منطقه داریم و سرمایه‌گذاری کلانی در آن کرده‌ایم. با متحدان و شرکایمان برای کاهش تنش‌ها همکاری می‌کنیم و تلاش می کنیم از واقعیاتی که پشت حوادث اخیر قرار دارد، مطلع شویم".

لازم به ذکر است که اقدام های آمریکاگرایانه رژیم انگلستان در زمان نخست وزیری تونی بلر باعث شد تا این کشور در کنار جنگ طلبان و تندروهای کاخ سفید قرار بگیرد و پس از حمله آمریکا به افغانستان (2001) و عراق (2003) موجب رسوایی و بی اعتباری این رژیم در سطح افکار عمومی منطقه و جهان شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل