881

انکار دسترسی سران فتنه به بهترین امکانات درمانی

هم رسانی

   میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، سران جنبش فتنه گر سبز در سال 1388

شبکهٔ فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، مدعی شده است که سران فتنه 1388 در ایران، با بی‌توجهی در خصوص سلامت جسمی‌شان در دوران حصر خانگی مواجه هستند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی‌زبان بی‌بی‌سی اخیراً گزارشی را بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است که بر اساس آن مدعی می‌شود، سران فتنه سال 1388 در دوران حصر خانگی خود، با بی‌توجهی مسئولین کشورمان در خصوص وضعیت سلامت جسمی‌شان مواجه بوده و هستند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «دختران موسوی و رهنورد: مشکل سلامتی پدرمان را مدتی از ما پنهان کردند»، می‌نویسد: «دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از وضعیت جسمی والدینشان و همچنین چگونگی اطلاع‌رسانی درباره این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند آقای موسوی به تازگی دچار یک بیماری "نگران‌کننده" شد که این بیماری مدتی از دختران او "پنهان شد".

دختران آقای موسوی و خانم رهنورد به سایت کلمه گفته‌اند در هفته‌های اخیر "یک بیماری ناگهانی با عوارض مقطعی حاد و نگران‌کننده" برای پدرشان پیش آمد که "می‌توانست جانش را به‌طور جدی درخطر بی اندازد".

فرزندان آقای موسوی می‌گویند "این (بیماری) از ما پنهان شد. کسی به ما خبر نداد. او با مادرم به‌تنهایی بحران را گذراند."

آن‌ها گفته‌اند اطلاع ندارند که جزئیات بیماری پدرشان و مراقبت‌های پزشکی چه بوده است و گفته‌اند در چنین مواردی اینکه آقای موسوی و خانم رهنورد چه زمانی به بیمارستان برده می‌شوند به آن‌ها اطلاع داده نمی‌شود.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، و همچنین مهدی کروبی، نزدیک شش سال است که در بازداشت خانگی به سر می‌برند. »

بی‌بی‌سی در ادامه نیز می‌آورد: «در سال ۱۳۹۲ حسن روحانی با شعار رفع حصر آن‌ها به قدرت رسید اما مقام‌های دولت او می‌گویند که آزادی رهبران جنبش سبز در اختیار دولت نیست.

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به سایت کلمه گفته‌اند که وضعیت بازداشت والدینشان بهبود نیافته و در آن تغییر خاصی صورت نگرفته است. آن‌ها می‌گویند "ما احساس می‌کنیم گاهی دوستان برای اینکه بار وجدان را که سرگرم سیاست‌بازی هستند سبک کنند یا ناچار به پیگیری و توضیح نباشند، در برخی مجامع چنین می‌گویند."

زهرا موسوی به وب‌سایت کلمه گفته "شش سال گذشته آن هم در شرایط و سن هر سه محصورین." »

اما آیا با این فضاسازی‌های می‌توان واقعیت را تغییر داد و یک مجرم بزرگ را به یک مظلوم بی‌گناه و معصوم تبدیل کرد؟!

واقعیت این است که در تمامی مدتی که از حصر سران فتنه در ایران می‌گذرد، تمامی این سه نفر به‌ویژه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، به‌طور مرتب توسط پزشک معتمد دولت که مورد اعتماد این خانواده نیز بوده است مورد معاینه قرار گرفته و تمامی آزمایش‌ها پزشکی برای آن‌ها به‌طور دوره‌ای و مرتب در بهترین مراکز درمانی و بیمارستان‌ها انجام گرفته است.

برای اثبات این موضوع فقط کافی است اخبار منتشرشده در بسیاری از رسانه‌های وابسته به جریان فتنه و حامیان آن‌ها نیز مشاهده کرد.

در یکی از موارد می‌توان به جراحی چشم‌های میرحسین موسوی و زهرا رهنورد اشاره کرد که در جریان یکی از همین معاینات دوره‌ای با تشخیص متخصص مبنی بر نیاز به جراحی چشم این مجرمین، هر دوی آن‌ها در بیمارستان خصوصی و فوق تخصصی چشم نور تهران که یکی از بهترین و باامکانات ترین بیمارستان‌های درمانی در حوزه چشم به حساب می‌آید، مورد جراحی قرار گرفته‌اند.

جالب اینجاست که چشم‌های میرحسین موسوی، در این بیمارستان، توسط شخص دکتر قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان که مالک و مدیر این بیمارستان و یکی از باتجربه‌ترین و مجرب‌ترین جراحان چشم ایران و جهان نیز می‌باشد، مورد جراحی قرار گرفته است.

اما آیا در دنیای غرب از جمله انگلیس، برای یک مجرم در سطح ملی و با این بزرگی جرم، این گونه امکانات درمانی عرضه می‌شود؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل