ایران اینترنشنال
1146

چرا بی‌بی‌سی می خواهد ایران را هدف اصلی حمله تروریستی دمشق معرفی کند؟

یک سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی می خواهد ایران را هدف اصلی حمله تروریستی دمشق معرفی کند؟

اخیرا گروه تروریستی «تحریر الشام» وابسته به القاعده مسئولیت انفجار های دمشق را برعهده گرفت. تحریر الشام در این بیانیه اعلام کرد برای انتقام از حمایت های ایران از دولت سوریه، این حمله ها را انجام داده است.
این گروه تروریستی مدعی شد انفجار های دمشق نیرو های تحت حمایت ایران را هدف قرار داده است. انفجار های دمشق ۷۴ شهید و ده ها مجروح به همراه داشت.

در این بین مقام های عراقی می گویند که تعدادزیادی نفر از این شهدا را زائران عراقی شامل می شوند. براین اساس، ۱۲۰ عراقی دیگر در این دو انفجار که نزدیک مقبره «باب الصغیر» در بخش قدیمی دمشق به وقوع پیوست، زخمی شدند.

انفجارهای روز شنبه دمشق یکی از خونین ترین انفجارها در پایتخت سوریه از زمان آغاز درگیری ها در این کشور طی ۶ سال گذشته بوده است.

در همین زمینه وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرده و در این بیانیه آورده است: "ما شدیدا حمله ای را که زائران اماکن مقدس شیعیان را هدف قرار داد، محکوم میکنیم."

در این بین بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصلی به بررسی این حادثه تروریستی پرداخته است و با استناد به بیانیه ای که گروه تروریستی «تحریر الشام» منتشر کرده است. ایران را هدف اصلی این حملات معرفی می کند. اما همانطور که اشاره شد در بین شهیدان این عملیات تروریستی ایرانی حضور نداشته و هدف اصلی کاروان های زیارتی بوده که از کشور عراق برای زیارت اماکن مقدس به دمشق آمده بودند.

اما چرا بی‌بی‌سی تاکید دارد که هدف اصلی این حملات ایران بوده است؟ به نظر بی‌بی‌سی با این تاکید به دنبال دو پیام برای ایران و ایرانی ها است. یک اینکه به دولت ایران می خواهد این پیام را برساند که باید در مذاکرات کوتاه بیاید. اما پیام دیگرش به مردم ایران است و ایجاد واهمه در دل آن ها مبنی بر اینکه حمایت های شما از مردم سوریه به تبدیل شدن شما به اهدافی برای تروریست ها انجامیده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در ادامه سیاست های مداخله گرایانه کشورهای غربی برای سرنگونی رزیم قانونی ونزئولا، به دنبال لابی‌گری مقام‌های ارشد آمریکایی از جمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتایان خود در لندن، بانک مرکزی انگلیس به درخواست رسمی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا برای انتقال ذخایر ارزی کشورش که به ارزش 1.2 میلیارد دلار و در قالب «ذخایر طلا» در این بانک نگهداری می‌شوند ، پاسخ منفی داد.

13 روز قبل