ایران اینترنشنال
1224

اعتراف بی‌بی‌سی به ماندگاری جمهوری اسلامی

یک سال قبل

هم رسانی

در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، شبکه بی‌بی‌سی فارسی که وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس می باشد در برنامه هفتگی پرگار به بررسی دلایل ماندگاری جمهوری اسلامی علی رغم تمام دشمنی ها و تحریم ها و فشارهایی که وجود داشته پرداخته است.
در ابتدای این برنامه مجری در اعترافی جالب می گوید از ابتدای شکل گیری جمهوری اسلامی دائما دشمنان این نظام قول فروپاشی را در شش ماه آینده می دادند اما اکنون در 40 سالگی این نظام هنوز آن شش ماه فرا نرسیده است.بی‌بی‌سی فارسی در ادامه برنامه از همین منظر با حضور کارشناسانی به بررسی دلایل ماندگاری این نظام می پردازد.
هوشنگ امیر احمدی کارشناس این برنامه دلیل ماندگاری این نظام را در عدم شناخت دشمنان این نظام از واقعه انقلاب اسلامی دانست. او انقلاب اسلامی را بزرگترین انقلاب مردمی در صده اخیر نامید و این انقلاب را به صورت واقعی یک انقلاب مردمی، ریشه دار ودارای ائیدئولوژی دانست. 

سئوالی که شاید برای بسیاری از مخاطبان بی‌بی‌سی ایجاد شده باشد این که چطور می شود این شبکه در چند روز گذشته علاوه بر تشویق مخاطبان خود برای شرکت در انتخابات و دفاع از یکی از کاندیداهای محترم در انتخابات به بررسی عوامل ماندگاری نظام می پرذازد؟ 

از دل سئوال فوق تناقضاتی در این شبکه یافت می شود که تا پیش از این سعی در پنهان کردن آن بوده است. اولین تناقض رفتاری بی‌بی‌سی مربوط به تشویق مردم برای حضور در انتخابات است که تا چندی پیش مردم را از آن منع می کرد. نکته دیگر اعتراف بی‌بی‌سی به این می باشد که این نظام با تمام فشارها در این سال ها به آن وارد شده است ماندگار و مورد حمایت مردم خود بوده است. 

در دل این تناقض ها تنها یک چیز وجود دارد و آن این است که بی‌بی‌سی ناامید تغییرات اساسی در نظام است به همین دلیل خود را در چهارچوب آن سعی می کند تعریف کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در ادامه سیاست های مداخله گرایانه کشورهای غربی برای سرنگونی رزیم قانونی ونزئولا، به دنبال لابی‌گری مقام‌های ارشد آمریکایی از جمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتایان خود در لندن، بانک مرکزی انگلیس به درخواست رسمی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا برای انتقال ذخایر ارزی کشورش که به ارزش 1.2 میلیارد دلار و در قالب «ذخایر طلا» در این بانک نگهداری می‌شوند ، پاسخ منفی داد.

13 روز قبل