ایران اینترنشنال
1641

بی‌بی‌سی از تلاش برای رفع حصر سران فتنه تا تلاش برای حصر احمدی نژاد

11 ماه قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی از تلاش برای رفع حصر سران فتنه تا تلاش برای حصر احمدی نژاد

این روز ها نامه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق به رهبر معظم انقلاب اسلامی سرتیتر بسیاری از رسانه های داخلی کشور بوده و با واکنش های گسترده ای از سوی شخصیت های برجسته جناح های مختلف سیاسی روبرو شده است.
فارغ از محتوا نامه احمدی نژاد و فارغ از اینکه نگارش این نامه در شرایط فعلی کشور به چه میزان حل کننده مشکلات خواهد بود؟ که به نظر نه تنها حل کننده مشکلات نیست بلکه به شکاف های سیاسی بیش از پیش دامن خواهد زد. 

اما آن نکته ای که در بین اعتراضات جریانات سیاسی به این نامه از سوی رسانه های داخلی مغفول واقع شد. جنس واکنش برخی شبکه های معاند جمهوری اسلامی همچون بی‌بی‌سی فارسی به این نامه بود که با سایر واکنش های مشابه این شبکه در تعارض جدی قرار دارد.

مشخصا بی‌بی‌سی فارسی در یکی از گزارشات خود در خصوص نگارش این نامه سخن از احتمال حصر احمدی نژاد به میان می آورد و سعی می کند برخی از جریانات داخلی مخالف احمدی نژاد را به سمت مطالبه این امر از دستگاه های حاکمیتی سوق دهد. بی‌بی‌سی در حالی سخن از حصر محمود احمدی نژاد به میان می آورد که این شبکه در سال های گذشته تمام تلاش خود را برای بی گناه جلوه دادن و تبرئه سران فتنه 88 و تلاش برای خروج آن ها از حصر خانگی به کار گرفته بود. تا جایی که ظلم آن ها به این نظام و مردم از سوی این شبکه مورد سانسور قرار گرفته بود. 

همچنین این شبکه در حالی سخن از حصر احمدی نژآد می زند که همیشه سعی کرده خود را با ژست آزادی خواهی به مخاطبانش معرفی کند و همینطور به عنوان رسانه ای که به مخاف خود احترام می گذارد. اما در عمل خود را بر خلاف شعارهایش به مخاطب معرفی می نماید.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در ادامه سیاست های مداخله گرایانه کشورهای غربی برای سرنگونی رزیم قانونی ونزئولا، به دنبال لابی‌گری مقام‌های ارشد آمریکایی از جمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتایان خود در لندن، بانک مرکزی انگلیس به درخواست رسمی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا برای انتقال ذخایر ارزی کشورش که به ارزش 1.2 میلیارد دلار و در قالب «ذخایر طلا» در این بانک نگهداری می‌شوند ، پاسخ منفی داد.

13 روز قبل