ایران اینترنشنال
852

بی‌بی‌سی ناراحت از پیروزی‌های ارتش سوریه در نبرد حلب

2 سال قبل

هم رسانی

   پیروزی‌های ارتش سوریه در نبرد حلب

آخرین خبرها از شرق شهر حلب حاکی است، تروریست‌ها پس از شکست سنگین در جبهه‌های مختلف از محله‌های شمال شرقی ازجمله «الحیدریه، بستان الباشا، الهلک، عین التل و الشیخ خضر» عقب نشینی کردند.
پیشروی‌های نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت، عناصر تروریستی مناطق شمالی را در شرق شهر حلب ترک کرده‌اند. تروریست‌ها به سمت محله‌های جنوبی ازجمله «الشعار» و «الصالحین» عقب نشینی کردند. در صورت پاک‌سازی کامل محله الصاخور ارتباط عناصر تروریستی در شمال و جنوب محلات شرقی حلب به‌طور کامل قطع می‌شود. پایین بودن تراکم جمعیتی و ساختمانی در مناطق شمال پیشروی‌های ارتش را آسان‌تر کرده است. حال باید منتظر ماند و دید تروریست‌ها در مناطق شمال در شرق شهر حلب کدام گزینه را انتخاب می‌کنند؛ مرگ یا فرار.
شبکه بی‌بی‌سی فارسی که در این سال‌ها به‌شدت از تروریست‌های سوری دفاع کرده و توجیهش در دفاع از این تروریست‌ها به‌ویژه تروریست‌هایی که امروز در شهر حلب مستقرند و در حال جنگ و درگیری با نیروهای ارتش و مردمی سوریه می‌باشند این بوده که آن‌ها گروه‌های مسلح معتدل هستند و همیشه سعی می‌کرده که از آن‌ها به‌عنوان گروه‌های معارض دولت یاد کند نه یک گروه تروریستی که اقدام به بریدن سر کودک 12 ساله فلسطینی می‌کند. بنابراین همیشه این شبکه در گزارش‌های خود از شهر حلب سعی می‌کند که دولت و نیروهای دولتی را در این درگیری‌ها محکوم کرده و آن‌ها را محکوم‌به تجاوز به مناطق مسکونی می‌کند.
در خصوص پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه هم کاملاً این نکته در گزارش‌های بی‌بی‌سی مشهود بود. این شبکه در گزارش‌های خود از پیشروی‌های سریع ارتش سوریه در مناطق شرق حلب ابراز نگرانی کرده و برای آنکه مخاطب خود را با خود در این موضوع همراه کند دائم از تخریب مناطق مسکونی و درمانی در این مناطق ابراز نگرانی می‌کند و در فیلم‌هایی که پخش می‌کند ادعا می‌کند مناطق مسکونی از سوی دولت سوریه هدف قرارگرفته است حال‌آنکه زمانی که تصاویر پیروزی‌های ارتش را نمایش می‌دهد در صحت آن‌ها تشکیک می‌کند و بیان می‌کند که "بی‌بی‌سی مستقلاً نمی‌تواند این تصاویر را تائید کند."


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در ادامه سیاست های مداخله گرایانه کشورهای غربی برای سرنگونی رزیم قانونی ونزئولا، به دنبال لابی‌گری مقام‌های ارشد آمریکایی از جمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتایان خود در لندن، بانک مرکزی انگلیس به درخواست رسمی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا برای انتقال ذخایر ارزی کشورش که به ارزش 1.2 میلیارد دلار و در قالب «ذخایر طلا» در این بانک نگهداری می‌شوند ، پاسخ منفی داد.

13 روز قبل