10257

چنگ انداختن بی‌بی‌سی به تقویم و تاریخ و عید فطر و...

هم رسانی

   چنگ اندازی به کاه...اینبار تاریخ ها و تقویم...

وقتی بی بی سی برای شایعه سازی از عید فطر نیز نمی گذرد
عید فطر امسال و احتمال هم‌زمان شدنش با 14 خرداد، سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، فرصت مناسبی بود برای جولان رسانه‌های شایعه‌سازی چون بی بی سی فارسی در این فضا.

این شایعات از همان روز اعلام نخست ماه مبارک رمضان آغاز شد، در نیمه ماه نیز با «ماه شب چهارده» نیز شایعه دیگری مطرح شد و در آخرین شایعه با انتشار تصویری مدعی شدند که تمام کشورهای منطقه روز سه‌شنبه را عید فطر اعلام کردند و ایران به دلیل همزمان نشدن با سالروز امام خمینی(ره)، چهارشنبه را عید اعلام کرده است.

بی بی سی فارسی و دیگر رسانه های مخالف جمهوری اسلامی در حالی این شایعه را در فضای مجازی به راه انداخته که در کشورهایی‌ مانند عراق، عمان، اردن، سوریه، تونس، مصر، لیبی، یمن، مغرب، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان و فلسطین ‌هم چهارشنبه روز عید فطر بود و مشخص است که این موضوع ربطی به همزمانی عیدفطر با ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ندارد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل