1039

مهاجران در کشورهای مختلف دنیا چه تجربه‌ای دارند؟ نظرات شما.

هم رسانی

   اعتراض به قوانین جدید آمریکا در خصوص مهاجرت به این کشور

فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، برای منع ورود شهروندان هفت کشور دنیا به خاک آمریکا و توقف پذیرش پناه‌جویان سوری اعتراض‌های گسترده‌ای را در داخل آمریکا و دیگر کشورهای دنیا برانگیخته است.
معترضان آمریکایی که این فرمان‌ را "منع ورود مسلمانان" به آمریکا می‌دانند، با تجمع در فرودگاه‌های این کشور از حضور مهاجران در کشورشان حمایت کرده‌اند.

نظر شما درباره برخورد دولت آمریکا با مهاجران و پناه‌جویان چیست؟ اصلاً به‌طورکلی عدم اجازه برای ورود به کشورها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در ابتدای جنگ سوریه با داعش برخی کارشناسان بر این باور بودند که غرب با این حربه علاوه بر مبارزه با اسلام و کشتار مسلمانان، چندین هدف را دنبال می‌کند؛ ابتدا اسلام هراسی با ایجاد گروهکی تروریستی مانند "داعش" که دست‌ساخته‌ی غرب است؛ دوم کشتار مسلمانان با بهانه‌ی جنگ مسلمان با مسلمان؛ و سوم تأمین نیروی کار کم‌توقع برای کشورهایی که نیروی انسانی کمی دارند و با پذیرش مهاجران کم‌کم یک طبقه‌ی پایین اجتماعی جهت انجام امور "پَست" -با کمترین هزینه- تأمین می‌کنند.

به نظر شما آیا غرب به اهداف خود رسیده است؟ آیا هدف از این حربه محصور کردن مهاجرانی مانند آوارگان سوری در کشور خودشان است؟

شما می‌توانید نظرات و پیشنهاد‌ها خود را با دیگران از طرق همین صفحه به اشتراک بگذارید.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل