105

تغییر قانون اساسی به منظور مبارزه با تروریسم

3 سال قبل

هم رسانی

تلویزیون بی بی سی فارسی برای برنامه نوبت شما موضوع " در مورد تغییر قانون اساسی فرانسه برای مقابله با "تروریسم" چه فکر می‌کنید؟ " را انتخاب کرده است .
این موضوع در پی اتفاقات اخیر به وقوع پیوسته در فرانسه برگزیده شده ؛ اتفاقاتی که بر طبق گزارشات اخیر اعلام شده بیش از صد ها کشته و زخمی روی دست دولت فرانسه گذاشته است . آن چه تا کنون منتشر شده ، بیش از صد و سی و دو کشته و آماری فراتر از سیصد و پنجاه زخمی است .

البته می توان این حوادث را نوعی رسوایی در نوع خود دانست ؛ زیرا به هر حال نمی توان منکر ناتوانی و ضعف مقامات فرانسه بود در حفظ امنیت شهروندانش.

علی الخصوص این که کشوری مانند ایران و همجوار با تحرکات داعش بدون کمترین مشکلی خوش بختانه زندگی در آن جاری ست ؛ اما در قلب اروپا با آن همه ادعا های جورواجور و چنان اتفاقاتی ...!

البته قول مشهوری وجود دارد که انسان کمتر زمانی هست که به یاد داشته بادشد شریط مثبتی همچون " امنیت و سلامتی " را ؛ و اکنون زمانی رسیده که امنیت در آرمان شهر هایی هم چون پاریس به حداقل رسیده است .

در روز های اخیر خبر هایی منتشر شد مبنی بر این که یک جوان داعشی در اعترافات خود اقرار به دریافت خدمات و کمک های تسلیحاتی داعش از غرب کرد . خبری که واکنش های مختلفی در پی داشت ؛ البته پیش از این نیز کمک رسانی های آمریکا و انگلیس به داعش - و در آغاز پیدایش داعش – برملا شده بود . کمک های قبلی آمریکا و انگلیس عموما به غذا رسانی و تجهیزات نظامی را شامل شده است .

یک سوال کلیدی این جا وجود دارد و آن این که چرا غرب از یک طرف چنین گروهی را ساخته و حمایت می کند ولی خود در حفظ امنیت مردم کشورش نا توان می ماند ؟! در امان نبودن از دست ساخت های خودی ! این سوال را با این احتمال در هم بیامیزیم که آیا ممکن است تمام این این اتفاقات همه سناریو های پیش ساخته ای - مانند انفجار برج های دو قلو آمریکا و نهایتا حمله به افغانستان ی – هستند که ضمن افزایش بد بینی نسبت به اسلام ، ایجاد بهانه هایی می شود برای حمله به کشوری مانند سوریه ؟!

آن چه قبلا مطرح شد همه احتمالاتی هستند که هر کدام به تنهایی بسیار جای بحث دارند . اما به طور کلی برخی کارشناسان ضمن اتفاقات اخیر به وقوع پیوسته در قلب اروپا را در دو جنبه خلاصه می کنند :
1- اولا این که احتمالا دست ساخته های غرب با تسلیحاتی (تسلیحاتی که به کمک غرب در اختیار دارند ! ) که در اختیارشان قرار گرفته ، از کنترل غرب خارج شده و دست به چنان جنایاتی می زنند .

2- دیگر احتمالی که وجود دارد این است که نه فقط ایجاد و تقویت داعش ، بلکه تمام جنایات این گروه تروریستی اعم از به وقوع پیوسته در خاورمیانه، آفریقا و آمرکیا و اروپا همگی برنامه ریزی شده هستند و بر مبنای یک سناریوی مشخص انجام می شوند . درست است که شرایط غرب نسبت به قبل نا به سامان تر شده ، اما نه در آن حد که داعش تا آن اندازه نفوذ کند و ضربه بزند ؛ مگر این که اجازه ای صادر شود و حتی در شرایط گرگ و میش دستوری پشت قضیه باشد !

اگر از هر طرف به این احتمالات نگاه کنیم تصویری زشت و ضعیف از یکی از قدرت های جهان می بینیم . به هر صورت اخیرا رانسوا اولاند ، رئیس جمهور فرانسه بعد از حملات پاریس در جلسه مشترک اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنای فرانسه گفت "فرانسه در جنگ است و کشورش عملیات خود را در سوریه علیه داعش تشدید می ‌کند و درصدد نابود کردن داعش است". آقای اولاند همچنین گفت "سوریه به کارخانه تولید تروریست‌ تبدیل شده و بشار اسد مسئله مهمی نیست بلکه دشمن اصلی ما درسوریه داعش است".

سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه احتمال دوم را قوت می بخشد ؛ این که فرانسه برای افزایش نیرو های خود به سوریه ، به دنبال بهانه و دستاویزی می گشت که اکنون با کشتار وحشتناکی که به پای داعش نوشته شد ، فرانسه بدان دست یافته نیرو های خود را برای مقابله با داعش به سوریه می فرستد . هر چند این سناریو کمی تکراری است و مشابه با آن را در حادثه دهشتناک یازده سپتامبر و منهدم ساختن برج های دوقلوی تجاری آمریکا و نوشتن آن به پای طالبان ، دیده ایم. تاریک ترین قسمت این اقدامات و سناریو ها همان قربانی شدن مردم بی گناهی است . مردمی که سوای از ملیت ، رنگ پوست ، عقاید و ... برای اهدافی کثیف جان می دهند . مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی در این هفته در کنار تداوم سیاه‌نمایی علیه وضعیت ایران، با اعترافی جالب در خصوص وضعیت زنان در جامعه صهیونیستی همراه بود.

6 روز قبل