1078

عصبانیت بی‌بی‌سی از سخنان رهبری در خصوص آشتی ملی

هم رسانی

    عصبانیت بی‌بی‌سی از سخنان رهبری در خصوص آشتی ملی

در آستانه‌ی سالگرد قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، هزاران نفر از اقشار مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
آن بخش از بیانات رهبر انقلاب، در دیدار مردم آذربایجان شرقی که بسیاری از ضد انقلاب و شبکه های آن ها به ویژه بی‌بی‌سی فارسی را از کوره به در برده به شرح زیر می باشد:
«یک عده‌ای تعبیر «آشتی ملی» را می‌گویند؛ اینها به نظر من معنی ندارد؛ مردم با هم متحدند؛ چرا می‌گویید آشتی؟ مگر مردم باهم قهرند؟
بله، مردم با آن کسانی که روز عاشورا آمدند وسط خیابان و با قساوت و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهرند و آشتی هم نمی‌کنند.
امروز دشمن سعی دارد به اقتصاد کشور فشار بیاورد تا مردم دچار مشکل شده و دلزده بشوند.
یکی از ترفندهای دشمن چه در دولت قبل آمریکا و چه دولت فعلی آمریکا این است که هی تهدید میکنند به جنگ که گزینه های نظامی روی میز است.
آن مسئول اروپایی به مسئولین ما میگوید اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود؛ دروغ محض! چرا میگویند جنگ؟ چون ذهن برود به جنگ.
جنگ واقعی جنگ اقتصادی و تحریم و گرفتن عرصه کار و فعالیت و فناوری در کشور است. ما را به جنگ نظامی متوجه میکنند تا از این غفلت کنیم. جنگ واقعی جنگ فرهنگی است.»
اما چرا بی‌بی‌سی فارسی تا این حد از سخنان ایشان عصبانی شده که موضوع برنامه نوبت شما خود را عوض کرده و به بررسی این سخنان اختصاص داده است؟ پلسخ به این سئوال چندان سخت نیست با یک بررسی ساده شبکه بی‌بی‌سی در چند روز گذشته علت این عصبانیت کاملا مشخص می شود. بی‌بی‌سی در هفته گذشته با دستمایه قرار دادن سخنان محمد خاتمی مبنی بر «آشتی ملی» تمام تلاش خود را در راستای فضایی برای شکستن حصر خانگی سران فتنه به کار برد. بی‌بی‌سی حتی در بسیاری از برنامه های خود سخن از فضای بعد از حصر به میان آورد در نتیجه سخنان امروز رهبری مثل آب سردی بود بر پیکر این شبکه.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل