1082

حمله ترامپ به بی‌بی‌سی! پاسخ آن همه حمایت این بود؟!

هم رسانی

   دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهور جدید آمریکا دونالد ترامپ در نشست خبری برگزار شده در کاخ سفید به صحبت های بی پرده و صریحی در مورد رسانه ها پرداخت؛ از رسانه های آمریکایی شروع کرد و به سایر رسانه ها نیز تاخت؛ این صحبت ها بیش از همه برای بی‌بی‌سی گران تمام شد؛ رسانه ای که همیشه از ترامپ دفاع کرده...
دونالد ترامپ که تا کنون بارها به رسانه‌های آمریکایی حمله کرده و معمولا آنهارا به دو دسته خوب و بد تقسیم می‌کند این بار گفته سازمان‌های خبری آمریکا دشمن مردم هستند. وی در نشست خبری روزپنج‌شنبه کاخ سفید بار دیگر با حمله به رسانه‌های آمریکا و انگلیس، آنها را به دروغ ‌پراکنی متهم کرد و این نشست هم صحنه درگیری ترامپ با اصحاب رسانه بود. البته درگیری ترامپ با اصحاب رسانه زمانی چهره ی خاص تری به خود میگیرد که ترامپ مقابل رسانه ی دولتی انگلیس بایستد "بی‌بی‌سی"!

قضیه از زمانی آغاز شد که مناظره و جنگی لفظی میان خبرنگار سی ان ان و ترامپ شکل گرفت و آن هم در حضور دیگر خبرنگاران از سایر رسانه ها. هر چند این مناظره بدون درگیری لفظی جدی پایان گرفت اما نهایتا رسانه ای مانند بی‌بی‌سی نیز از صحبت های بی پرده ی رئیس جمهور آمریکا بی نصیب نماند. ترامپ در پاسخ به خبرنگار شبکه ی دولتی انگلیس مبنی بر این که "ما بی طرف و منصف هستیم" گفت:" بله درست مثل سی ان ان!" .

در نهایت بی‌بی‌سی در واکنش به این بگو مگوها به دفاع از خود پرداخت؛ رسانه ای که همیشه از تصمیمات غیرمعقول ترامپ - مانند"عدم اجازه ی ورود مردم کشورهای اسلامی به آمریکا" و دیگر تصمیمات غیر انسانی ترامپ - همواره حمایت می کرد، اکنون خود آماج صحبت های رئیس جمهور جدید آمریکا قرار گرفته؛ حتی تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی نیز به همین مناسبت برنامه ای زنده تحت عنوان " کشمکش میان ترامپ و رسانه ها؛ نظرات شما " از سری برنامه های " نوبت شما "روی آنتن برد.

نکته ای که در این بین حائز اهمیت است این که تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی اشاره ای به صحبت های بی مهابای دونالد ترامپ در نقد این رسانه نکرده و فقط به صورت کلی در خصوص کشمکش صورت گرفته نظرسنجی می کند؛ آیا بی‌بی‌سی فارسی حتی از بازگوئی این مساله که ترامپ آن ها را به صفت "دروغ گو بودن" می شناسد می ترسد؟ یاد ضرب المثل قدیمی ایرانی می افتیم: "آن را که حساب پاک است از محاسب چه باک است؟!"

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل