1087

آیا بی‌بی‌سی نقش رسانه ای خود را در قبال رژیم هایی همچون سعودی و اسرائیل درست ایفا می کند؟

هم رسانی

   آویگدور لیبرمن

در روزهای اخیر کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار گردید. که در آن بسیاری از وزاری خارجی کشورهای جهان به ایراد نظرات و دیدگاه های خود در قبال جهان و منطقه پرداختند.
در این کنفرانس نمایندگان عربستان و رژیم صهیونیستی به شدت ایران را هدف حمله و انتقاد قرار دادند. آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی گفت که هدف نهایی ایران تضعیف عربستان سعودی در خاورمیانه است. او همچنین خواستار گفتگو با کشورهای عربی برای مقابله با "عناصر تندرو در منطقه" شد. لیبرمن گفت که هدف ایران "تضعیف ثبات در کشورهای خاورمیانه و در نهایت عربستان سعودی است." به گفته وزیر دفاع صهیونیست ها "اختلاف اصلی بین یهودیان و مسلمانان نیست. بلکه اختلاف اصلی بین میانه‌روها و تندروها است."
عادل الجبیر، وزیر خارجه رژیم سعودی هم در این نشست از ایران "به عنوان بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان" نام برد.
وزیر خارجه عربستان گفت: "ایرانی ها می‌گویند که خواستار بازگشایی فصلی جدید هستند. آنها از آینده سخن می‌گویند نه از گذشته. این خیلی خوب است، اما در شرایط فعلی چه کاری باید انجام داد. ما نمی‌توانیم اقدامات آنها را در منطقه نادیده بگیریم. همانطور که قبلا هم گفتم آنها خواستار صدور انقلاب هستند. چگونه ما می‌توانیم با ملتی که هدفش نابودی ما است، ارتباط داشته باشیم. تا زمانی که ایران در رفتارش و در اصولی که این کشور بر پایه آن اداره می‌شود، تغییر ندهد. بسیار دشوار است که با چنین کشوری در ارتباط بود."
جبیر در بخش دیگری از سخنانش گفت: "چرا ایران تنها کشوری است که تاکنون هدف حمله داعش و یا القاعده قرار نگرفته است؟"
این حملات سعودی ها و صهیونیت ها در کنار حملات ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ایران در چند روز گذشته نشان دهنده شکل گیری یک جبهه ضد ایرانی در منطقه دارد. جبهه ای که در یک سال گذشته با شکست های فراوان به دنبال فشار آوردن به جمهوری اسلامی ایران می باشند.
در این بین نکته ای که کمی مهم به نظر می رسد همراهی رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی با جریان ضد ایران می باشد. بی‌بی‌سی که همیشه سعی می کند خود را رسانه ای آزاده معرفی کند. به نظر باید تکلیف خود را برای یک بار با این تیپ مواضع علیه ایران مشخص کند. بی‌بی‌سی باید مشخص کند که تا کجا حاضر است از این تیپ مواضع حمایت کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل