1089

دفاع از یک مجرم برای حمایت از منافقین

هم رسانی

   احمد منتظری

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود، در خصوص بازداشت احمد منتظری در ایران، تلاش کرده است تا با پوشش دفاع از این مجرم، حمایت‌های خود از منافقین را دنبال کند.

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وبسایت خود منتشر کرده است، با پرداختن به خبر بازداشت احمد منتظری، تلاش کرده است تا با بهانه دفاع از این مجرم، به حمایت از منافقین بپردازد.

بی سی فارسی در این گزارش که با عنوان «احمد منتظری زندانی شد»، می‌نویسد: «احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسینعلی منتظری، پس از احضار به دادگاه، روانه زندان شده است.

سایت آیت‌الله منتظری صبح امروز (۲۲ فوریه/ ۴ اسفند) در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای منتظری "بدون هیچ گونه احضاریه رسمی به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شده است."

براساس همین اطلاعیه آقای منتظری ساعاتی پس از این احضاریه گفته است که در زندان است.

دادگاه ویژه روحانیت ساعاتی بعد از انتشار این خبر در بیانیه‌ای زندانی شدن آقای منتظری را تأیید کرد و گفت که اجرای حکم شش سال حبس او که قبل صادر و تأیید شده بود، آغاز شده است.

سایت آقای منتظری دلیل این احضار و سپس بازداشت را در رابطه با "انتشار فایل صوتی مربوط به دیدار آیت‌الله منتظری با هیأتی که عهده‌دار اعدام‌های تابستان ۱۳۶۷ بودند" خوانده است. »

بی‌بی‌سی ادامه می‌دهد: «آقای منتظری در اوایل آذر سال جاری خورشیدی (۲۷ نوامبر ۲۰۱۶) به دلیل انتشار یک فایل صوتی از پدرش، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم شد.

پیش‌تر گزارش شده بود که براساس حکم دادگاه ویژه روحانیت "شش سال از زمان این حبس اجرا خواهد شد."

اواسط تابستان سال جاری خورشیدی، سایت رسمی آیت‌الله منتظری فایلی صوتی را از جلسه او با حسینعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی منتشر کردند که در آن شنیده می‌شود آقای منتظری اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را "بزرگ‌ترین جنایت" در تاریخ جمهوری اسلامی می‌خواند و خطاب به حاضران می‌گوید که در آینده از آن‌ها به عنوان "جنایتکار" نام برده می‌شود.

چند روز بعد از انتشار این فایل صوتی احمد منتظری به دلیل انتشار آن به دادگاه ویژه روحانیت احضار شد و در نهایت پس از پنج جلسه بازجویی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شد؛ اما گفت که این اتهام را قبول ندارد.

سایت احمد منتشری در بیانیه امروز (چهارشنبه ۲۲ فوریه/۴ اسفند) خود از دادگاه ویژه روحانیت انتقاد کرده و نوشته است که این "دادگاه فراقانونی" است و افزوده که دادگاه ویژه روحانیت "به ابزاری در دست مقامات برای انجام خواسته‌های آن‌ها بدل شده است، و اساس تأسیس آن برای مطامع سیاسی باب طبع قدرتمداران بوده است، به هیچ وجه صلاحیت قضاوت و دخالت در اموری را که خود متصدیان آن از متهمان این قضایا می‌باشند ندارد."»

اما این در حالی است که تنها با دفاع از مجرم نمی‌توان واقعیت‌ها را تغییر داد؛ فرد مذکور بر خلاف واقعیت با انتشار فایلی صوتی بر علیه امنیت ملی و مصالج یک کشور، فضاسازی کرده، بهانه تداوم دشمنی را به دست بدخواهان یک ملت داده و اذهان عمومی را به سمت یک دروغ سوق داده است و از همه مهم‌تر قانون را نادیده گرفته است و در نتیجه برخورد قضائی و محاکمه قانونی طبیعی‌ترین اتفاق ممکن برای این فرد است.

در شرایطی این گونه فضاسازی‌ها در حمایت از منافقیت اعدام شده در سال 1367 صورت می‌گیرد که واقعیت این گونه که بیان می‌شود نیست.

بررسی اسناد تاریخی به ما نشان می‌دهد که افراد اعدام شده منافقینی بوده‌اند که با وجود این که در یک مرحله رأفت اسلامی شامل حالشان شده است، اما باز هم از درون زندان به خیانت‌های خود ادامه داده و در فکر توطئه برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند.

اظهارات مسعود رجوی، سرکرده مجاهدین خلق در جریان حمله مستقیم این سازمان به ایران که با عملیات مرصاد پاسخی کوبنده دریافت کرد، نشان دهنده ارتباط این عناصر منافق از درون زندان‌ها با این سازمان تروریستی و آمادگی آن‌ها برای همکاری در جهت ضربه وارد کردن به کشورمان بوده است.

به همین دلیل نیز این افراد بار دیگر مورد محاکمه قرار گرفته و با بررسی مجدد پرونده به جزای خیانت خود رسیده‌اند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل