1121

حکومت مسئول پیری سران فتنه است!

هم رسانی

   مهدی کروبی، رهبر فتنه سال 1388

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی بار دیگر از نگرانی برای سلامت سران فتنه در دوران حصر خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، بار دیگر بحث سلامت جسمی سران فتنه، به ویژه مهدی کروبی را در دوران حصر به میان کشانده و حکومت جمهوری اسلامی را مسئول سلامتی آن‌ها معرفی می‌کند؛ در حالی که این جا این سؤال اساسی در ذهن مخاطبین شکل می‌گیرد که آیا حکومت در کشورمان مسئول پیزی و افزایش سن سران فتنه نیز محسوب می‌شوند؟!

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش، با این تیتر که «همسر مهدی کروبی: مسئولیت جان همسرم به عهده نظام است»، نوشته است: «فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی از رهبران معترضان به انتخابات ۱۳۸۸، در نامه ای سرگشاده راجع به وضعیت وی در حصر خانگی ابراز نگرانی کرد و هشدار داد: "مسئولیت سلامت و جان همسرم بر عهده نظام است."

خانم کروبی در این نامه، که خطاب به محمود علوی وزیر اطلاعات ایران نوشته شده، تاکید کرده است که ماموران امنیتی حاضر در محل نگهداری آقای کروبی "مجاز به تماس با اورژانس تهران در شرایط اورژانسی که لحظه‌ها تعیین کننده در روند درمان است، نیستند" و تنها می‌توانند "با بیمارستان مرتبط با آن وزارتخانه تماس حاصل نمایند".

وی با ذکر اینکه "در چنین شرایطی اگر خدای ناکرده حادثه ای حیاتی برای آقای کروبی رخ دهد به جای تماس با اورژانس تهران باید منتظر آمبولانس و اعزام تیم درمانی از آن بیمارستان باشیم"، افزوده است: "اصرار در این شیوه معنایی جز بی مسئولیتی عامدانه در قبال جان ایشان ندارد."»

این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس، در ادامه نیز عنوان می‌کند: «فاطمه کروبی در آذر ۱۳۹۴ هم با نوشتن نامه ای به حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در مورد وضعیت جسمانی همسر خود ابراز نگرانی کرده و مسئولیت سلامت و جان آقای کروبی را برعهده "رقم زنندگان و مجریان این حصر غیر قانونی" دانسته بود.

حصر خانگی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از ۶ سال پیش و با صلاحدید نهادهای ارشد حکومتی در جریان بوده اما مسئولیت نگهداری از این سه نفر، به عهده ماموران وزارت اطلاعات است.

در دی ماه ۱۳۹۱، اسماعیل احمدی مقدم فرمانده وقت پلیس ایران اعلام کرد که آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران شخصاً اسامی میرحسین موسوی و مهدی کروبی را از میان "لیستی ۴۰ نفره" از معترضان به حکومت که قرار بوده زندانی شوند جدا کرده و مسئولیت برخورد با آنان را خود به عهده گرفته است.

علی مطهری نماینده مجلس ایران نیز، در تیر ماه ۱۳۹۳ گفت که آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به درخواست این نماینده در مورد رفع حصر از میرحسین موسوی و مهدی کروبی یا محاکمه قضایی آنان، با هر دو درخواست مخالفت کرده است.»

اما این در حالی است که مهدی کروبی، یکی از سران فتنه پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری سال 1388، متولد سال 1316 است و اکنون حدود 80 سال سن دارد که سن کمی نبوده و از میانگین امید به زندگی نیز بالاتر است.

و این طبیعی است که با بالا رفتن سن مشکلات جسمانی مختلفی در بدن فرد ظاهر شود و این مشکلات که ناشی از سن بالاست به سابقه و نام فرد نگاه نمی‌کند.

در دوران حبس نه تنها از لحاظ امکانات درمانی آقای کروبی در تنگنا نبوده است، بلکه برعکس، بهترین بیمارستان‌ها و بهترین پزشکان را هم در اختیار داشته است؛ همانطور که عمل دو چشم او را شخص قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور انجام داده است.

تعداد بالای عمل‌های جراحی که در این دوران بر روی قسمت‌های مختلف بدن این پیرمرد فتنه گر انجام شده است نشان می‌دهد که نه تنها حصر در افزایش سن او دخیل نبوده، بلکه با امکانات خود تا حدی آثار پیری را هم کاهش داده است.

عمل جراحی شکستگی پا، دیسک کمر، زانو، مجرای ادرار، چشم و قلب تنها بخشی از درمان‌هایی هستند که در دوران حصر خانگی بر روی وی انجام شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل