1132

بی‌بی‌سی در پی الگوسازی از خوانندگان زن غربی

هم رسانی

   بی‌بی‌سی در پی الگوسازی از خوانندگان زن غربی

مدتی است که بی‌بی‌سی فارسی بر شخصیت های بی بند و بار غربی متمرکز شده است و با ادبیاتی پر رنگ و لعاب سعی دارد تا برای زنان فارسی زبان الگو سازی کند.
برای مثال می توان به بازیگران و خوانندگان و شخصیت های مشهور غربی یا حتی مدل های مجله های فاسد آمریکایی اشاره کرد که بی‌بی‌سی فارسی به سراغ آن ها رفته و با آنان گفت و گویی مفصل داشته است و از جزئیات زندگی آنان سوال کرده و آن را در سایت خود منتشر می کند.

انچه جالب توجه است این است که بی‌بی‌سی طبق عادت همیشگی اش برای ان دسته از مخاطبانی که کم هوش باشند، سعی می کند به بحث خود جنبه ی خاله زنکی بدهد و با ادبیاتی کاملا سطح پایین و کوچه بازاری در مورد زندگی این افراد صحبت کند.

مثلا به تازگی این شبکه ی مغرض در مورد یک زن خواننده ی آمریکایی می نویسد:
این خواننده در کنسرتش می‌گوید "همان‌قدر که تجربه قطع یک رابطه عاشقانه می‌تواند، تلخ و وحشتناک و آشفته‌کننده باشد، تجربه عاشق شدن هم بهترین احساس روی زمین است و من به این حس معتادم."او اضافه کرده که به هر حال نمی‌تواند درگیر آن احساسات شود، چون حالا ازدواج کرده است: "آدم بعدی‌‌ام را پیدا کرده‌ام."گفته می‌شود که این زوج در خانه ده میلیون دلاری خود در لس آنجلس آمریکا دور از هیاهوی رسانه‌ها ازدواج کرده‌اند."

در جایی دیگر بی‌بی‌سی قداست خانواده و یک شروع پاک را زیر سوال برده و در مورد او می نویسد:
" او با پدر فرزندش ازدواج کرده است."
این ادبیات بی‌بی‌سی حاکی از این است که این رسانه قصد دارد قبح روابط نامشروع را قبل از ازدواج در جوامع شرقی بشکند و اهمیت خانواده و پاکدامنی را کم کند و آن را کلیشه ای جلوه دهد.

این سیاست بی‌بی‌سی را در اکثر گزارش ها و مصاحبه هایش می توان مشاهده کرد. همان سیاستی که خیلی ها را که فریفته ی شخصیت های مشهور غربی هستند گمراه می کند اما اکثر مخاطبان تیزهوش اینگونه گزارش ها را به سخره می گیرند و الگو سازی بی‌بی‌سی را از شخصیت های فاسد مضحک می دانند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل