1155

سیاست بی‌بی‌سی در قبال سخنان احمدی نژاد

هم رسانی

   سیاست بی‌بی‌سی در قبال سخنان احمدی نژاد

اخیرا بخشی از سخنان دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران در اهواز دستمایه برخی رسانه های بیگانه و ضد انقلاب از جمله بی‌بی‌سی فارسی قرار گرفته است.
آقای احمدی نژاد در بخشی از سخنان خود در انتقاد از دولت آقای روحانی اینگونه بیان می کنند که : "آنهایی که خیال می کنند ملت ایران نمی فهمند خودشان نفهم ترین آدمهای روی کره زمین هستند. 80 میلیون نمی فهمند، تو می فهمی؟ این چه استکباری و چه فرعونیتی است که در وجود بعضی ها پیدا شده. 97 درصد ملت جمع می شوند و یک چیزی را می خواهند، می گوید چیز بدی است و اقتصاد را خراب کردند. می شود یک دلیل بیاوری که تو بهتر از همه ملت می فهمی؟ بسیج شدید و هجوم کردید تا یک طرفه به ملت بگویید یارانه ها بد است و انجام ندهید، 97 درصد هم می گویند نه باید انجام بشود، باز هم می گوید نه خیر! تو کی هستی و از کجا تشریف آوردی؟ تو چه اختیاری داری که آن بالا نشسته ای؟ این اختیار را چه کسی به تو داده است؟ غیر از این است که ملت داده است؟ می گوید نه خیر آقا! ما بهتر می فهمیم و ملت نمی فهمد! بابا ملت انقلاب کرد که دیگر از این آدم ها نبیند. اگر قرار بود شما را ببیند آن یکی بود دیگر!"
همانطور که از سخنان کاملا مشخص است خطاب آقای احمدی نژاد دولت آقای روحانی و شخص رئیس جمهور می باشد. اما در داخل برخی جناح ها و افراد مخالف آقای احمدی نژاد از جمله حسام الدین آشنا، مشاور رسانه ای آقای روحانی سعی کردند که مخاطب این سخنان احمدی نژاد را شخص رهبری معرفی کنند. در این بین برخی رسانه های ضد انقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی هم سعی کردند بر روی موجی که از داخل امثال آقای آشنا به راه انداخته بودند سوار شده و بهره برداری های خود را ببرند.
بی‌بی‌سی در خصوص این سخنان یک سیاست دوگانه را طراحی کرد یعنی هم از طرفی سعی کرد که مخاطب این سخنان را شخص روحانی و دولت وی معرفی کند تا حدی که سخنان آشنا را زیر سئوال برد و از طرفی هم در سیاستی دیگر مخاطب این سخنان را رهبری معرفی کند. به نظر بی‌بی‌سی در سیاست اول دنبال این بود که اپوزوسیون نظام به احمدی نژاد جذب نشوند و در سیاست دوم به دنبال ایجاد اختلاف بین بدنه نیروهای ارزشی و احمدی نژاد بوده است. و جالبی این حرکت بی‌بی‌سی جایی بود که این سیاست ها را به فاصله از یکدیگر اجرا و عملیاتی کرد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل