1173

واقعیت سوریه از زبان تلخ بی‌بی‌سی

هم رسانی

   پوتین، رئیس جمهور روسیه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به بیان واقعیت‌ها در سوریه از زبان پوتین، رئیس جمهوری روسیه پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در روزهایی که با زبان تلخ خود داستان سوریه را وارونه منعکس می‌کند، با انشار گزارشی، با پرداختن به اظهارات پوتین، رئیس جمهوری روسیه، به بخشی از واقعیت‌های سوریه اشاره کرده است تا شاید بتوند بی طرفی خود را به اثبات رساند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش نوشته است: «ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه می‌گوید دشمنان بشار اسد در حال برنامه‌ریزی برای حملات شیمیایی دیگری هستند تا دولت سوریه را بدنام کنند.

آقای پوتین که این ادعا را روز سه‌شنبه ۱۱ آوریل در یک کنفرانس خبری در کرملین مطرح کرد.

برخی مقام‌های غربی روسیه را به آگاهی از حمله شیمیایی نیروهای سوری متهم می‌کنند. با این حال وزرای خارجه گروه ۷ در پایان نشست دو روزه‌شان در ایتالیا برای تشدید تحریم‌های روسیه و سوریه به نتیجه نرسیدند.»

بی‌بی‌سی در ادامه تلاش می‌کند تا حمایت‌های خود از تروریست‌ها را در همین گزارش هم دنبال کند و می‌آورد: «وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که در این سفر بتواند روسیه را قانع کند که ائتلاف این کشور با دولت سوریه، همراه با ایران و حزب‌الله لبنان برای دراز مدت به نفع روسیه نخواهد بود.

آقای تیلرسون، پیش از اینکه عازم مسکو شود در جمع خبرنگاران گفت که "دوران حکومت خانواده اسد در سوریه رو به پایان است."

در همین حال وزارت بهداشت ترکیه تأیید کرده است که در حمله هفته گذشته نیروهای دولتی سوریه، گاز اعصاب سارین به کار رفته است.»

اما شاهد هستیم که بی‌بی‌سی همچنان بدون توجه به واقعیت‌ها تلاش می‌کند تا دولت بشار اسد را عامل حمله شیمیایی در برخی نقاط سوریه علیه غیر نظامیان معرفی کرده و تروریست‌های تحت حمایت غرب که نمایندگان آن‌ها در مسیر برکناری دولت قانونی این کشور هستند را تبرئه سازد و مشخص است که وقتی یک رسانه دولتی انگلیسی باشی و از خاندان سلطنتی این کشور تغذیه کنی و البته اهداف مشترکی را با ایالات متحده آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی در پیش روی خود ببینی، باید هم این گونه رفتاری را داشته باشی.

انبارهای مهمات تروریست‌ها مملو از تسلیحات شیمیایی است که با همکاری آمریکا، انگلیس، ترکیه و اسرائیل به سوریه وارد شده و در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، پس چطور استفاده از آن‌ها گرفته می‌شود؟!

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، در همین راستا اذعان نموده است که تروریست‌ها پیش‌تر از مواد شیمیایی که از مرکز عراق و ترکیه به سوریه وارد کرده‌اند و منبع آن‌ها در غرب است، در حمله به حلب استفاده کرده‌اند و منشاء فاجعه شیمیایی ادلب نیز همین تسلیحاتی بوده است که در اختیار تروریست‌ها و در انبارهای مهمات آن‌ها نگهداری می‌شده است.

ارتش دولتی سوریه به اذعان مقامات نظامی روسیه، تنها انبارهای مهمات شناسایی شده تروریست‌ها را در مسیر مقابله با آن‌ها بمباران کرده‌اند که در اثر انفجار این انبارها که تسلیحات شیمیایی را در آن نگهداری می‌کرده‌اند، این فاجعه رخ داده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل