ایران اینترنشنال
1197

توپخانه بی‌بی‌سی به سمت قالیباف

یک سال قبل

هم رسانی

   توپخانه بی‌بی‌سی به سمت قالیباف

نخستین مناظره کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عصر جمعه با محوریت مسائل اجتماعی و فرهنگی با حضور شش کاندیدا برگزار شد.
پس از حضور کاندیداهای ریاست جمهوری در سازمان صداوسیما برای حضور در نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری با محوریت مسائل اجتماعی و فرهنگی، برگزار شد و شش کاندیدای ریاست جمهوری در چندین نوبت توانستند در مورد مسائل اجتماعی و فرهنگی به بیان دیدگاه های خود بپردازند. این مناظره دارای حواشی مختلفی هم بود که بیشتر در بحث های مطرح شده بین جهانگیری، قالیباف و روحانی به چشم می آمد.

اولین مناظره انتخاباتی در فضاهای مجازی و رسانه های داخلی و خارجی واکنش هایی به همراه داشت؛ واکنش هایی که بیشتر شامل احساس پیروزی طرفداران نامزدها و برخی حواشی پیرامون مناظره تلویزیونی بود. در این بین رسانه های ضد انقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی که به دنبال تاثیر گذاری بر فضای انتخابات ایران هستند به شدت فعال بوده و از همان آغاز مناظره جبهه خود را مشخص کرده و شروع به تخریب طرف مقابل کرد.

بی‌بی‌سی که از چندی قبل از شروع مناظرات تخریب سید ابراهیم رئیسی و محمد باقر قالیباف را در دستور خود گذاشته بود پس از اتمام مناظره اول هم این خط را دنبال کرد البته با یک تفاوت جزئی، تفاوتی که حاصل مناظره اول و غیر پیشبینی ظاهر شدن محمد باقر قالیباف بود. قالیباف در این مناظره در کنار نقدهای جدی و با پشتوانه و در عین حال اخلاق مدارانه ابراهیم رئیسی سعی کرد کمی تند تر به نقد عملکرد دولت و همچنین حضور جهانگیری به عنوان یار کمکی روحانی در مناظرات بپردازد که همین مساله دلیلی برای حمله تند تر و سنگین تر بی‌بی‌سی فارسی به وی شد. بی‌بی‌سی در تحلیل ها و گزارش های خود پس از اولین مناظره سعی کرد سخنان و نقدهای قالیباف را زیر سئوال برده و در عین حال دیگر سیاست بی‌بی‌سی اعلام پیروزی برای اسحاق جهانگیری بود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در ادامه سیاست های مداخله گرایانه کشورهای غربی برای سرنگونی رزیم قانونی ونزئولا، به دنبال لابی‌گری مقام‌های ارشد آمریکایی از جمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتایان خود در لندن، بانک مرکزی انگلیس به درخواست رسمی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا برای انتقال ذخایر ارزی کشورش که به ارزش 1.2 میلیارد دلار و در قالب «ذخایر طلا» در این بانک نگهداری می‌شوند ، پاسخ منفی داد.

13 روز قبل