ایران اینترنشنال
1197

توپخانه بی‌بی‌سی به سمت قالیباف

2 سال قبل

هم رسانی

   توپخانه بی‌بی‌سی به سمت قالیباف

نخستین مناظره کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عصر جمعه با محوریت مسائل اجتماعی و فرهنگی با حضور شش کاندیدا برگزار شد.
پس از حضور کاندیداهای ریاست جمهوری در سازمان صداوسیما برای حضور در نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری با محوریت مسائل اجتماعی و فرهنگی، برگزار شد و شش کاندیدای ریاست جمهوری در چندین نوبت توانستند در مورد مسائل اجتماعی و فرهنگی به بیان دیدگاه های خود بپردازند. این مناظره دارای حواشی مختلفی هم بود که بیشتر در بحث های مطرح شده بین جهانگیری، قالیباف و روحانی به چشم می آمد.

اولین مناظره انتخاباتی در فضاهای مجازی و رسانه های داخلی و خارجی واکنش هایی به همراه داشت؛ واکنش هایی که بیشتر شامل احساس پیروزی طرفداران نامزدها و برخی حواشی پیرامون مناظره تلویزیونی بود. در این بین رسانه های ضد انقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی که به دنبال تاثیر گذاری بر فضای انتخابات ایران هستند به شدت فعال بوده و از همان آغاز مناظره جبهه خود را مشخص کرده و شروع به تخریب طرف مقابل کرد.

بی‌بی‌سی که از چندی قبل از شروع مناظرات تخریب سید ابراهیم رئیسی و محمد باقر قالیباف را در دستور خود گذاشته بود پس از اتمام مناظره اول هم این خط را دنبال کرد البته با یک تفاوت جزئی، تفاوتی که حاصل مناظره اول و غیر پیشبینی ظاهر شدن محمد باقر قالیباف بود. قالیباف در این مناظره در کنار نقدهای جدی و با پشتوانه و در عین حال اخلاق مدارانه ابراهیم رئیسی سعی کرد کمی تند تر به نقد عملکرد دولت و همچنین حضور جهانگیری به عنوان یار کمکی روحانی در مناظرات بپردازد که همین مساله دلیلی برای حمله تند تر و سنگین تر بی‌بی‌سی فارسی به وی شد. بی‌بی‌سی در تحلیل ها و گزارش های خود پس از اولین مناظره سعی کرد سخنان و نقدهای قالیباف را زیر سئوال برده و در عین حال دیگر سیاست بی‌بی‌سی اعلام پیروزی برای اسحاق جهانگیری بود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل