1216

استقبال بی‌بی‌سی از فضای حاکم بر مناظره سوم

هم رسانی

   استقبال بی‌بی‌سی از فضای حاکم بر مناظره سوم

سومین و آخرین مناظره انتخاباتی داوطلبان ریاست جمهوری با موضوع بررسی مشکلات و چالش‌های اقتصادی و معیشتی مردم و راهکارهای حل آن توسط نامزدها با حضور هر 6 کاندیدای انتخایاتی بر روی آنتن رفت و بطور مستقیم از شبکه های تلویزیونی اول و خبر سیما و همچنین رادیو ایران پخش شد.
در این مناظره که بسیاری از آن با عنوان طوفانی تریم مناظره انتخابتی یاد شد. بعضا برخی از کاندیداها از موضوع اصلی مناظره خارج شده به یکدیگر اتهاماتی را نسبت دادند که همین امر باعث شد که رسانه های ضد انقلاب از جمله بی‌بی‌سی فارسی از این فرصت پیش آمده استفاده کرده و سعی کردند که با استناد به این سخنان کلیت نظام را زیر سئوال ببرند. 

بی‌بی‌سی در در یادداشتی در همین زمینه با عنوان "مناظره یا محاکمه: برانداختن پرده ها در پرده آخر" به قلم "جمشید برزگر" تحلیل گر ارشد این شبکه تلاش کرد به این فضا دامن بزند و کلیت نظام را زیر سئوال ببرد. بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت در این خصوص اینگونه می نویسد: "مناظره سوم، پرده آخر مناظره های این دوره بود اما در عین حال، پرده های بسیاری را برانداخت. اهمیت این افشاگری، تنها به موضوع محدود نبود و مهم تر این بود که کسانی سخن از فسادی فراگیر گفتند که خود نماد جمهوری اسلامی به شمار می آیند."

  همانطور که از این بخش از یادداشت بی‌بی‌سی کاملا مشخص است این شبکه به دنبال آن است که سخنان برخی کاندیداها در حمله به یکدیگر را گل بگیرد و به وسیله آن عملکرد نظام را در این سال ها زیر سئوال ببرد. عملکردی که به گفته بسیاری مثبت بود اما این شبکه به دنبال منفی و سیاه جلوه دادن آن است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل