1217

بی‌بی‌سی همراه آل سعود و در مقابل مهدویت

هم رسانی

   محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به بازتاب اظهارات ضد ایرانی و البته علیه مهدویت از سوی مقامات عربستان سعودی پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌هایی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، اظهارات گستاخانه وزیر دفاع عربستان سعودی علیه ایران و البته علیه اصل مهدویت را بازتاب داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «وزیر دفاع عربستان: با ایرانی که برای ظهور مهدی آماده می‌شود مذاکره نمی‌کنیم»، این گونه نوشته است: «محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان، مذاکره مستقیم با ایران را رد کرده و حکومت این کشور را متهم کرده است که به دنبال تسلط بر کشورهای مسلمان است تا زمینه را برای ظهور امام مهدی (امام دوازدهم شیعیان) فراهم کند.

آقای سلمان در مصاحبه با شبکه ام‌بی‌سی در پاسح به سوالی درباره مصاحبه با ایران گفته است: "چه طور با آن‌ها گفت‌وگو کنید؟ منطق آن‌ها این است که مهدیمنتظَرخواهد آمد و آنان باید زمینه را برای ظهور او فراهم کنند و باید جهان اسلام را تحت سلطه در بیاورند."

روابط ایران و عربستان در چند سال اخیر پرتنش بوده و برخی این دو کشور را به تعقیب جنگ‌های نیابتی در سوریه و یمن متهم می‌کنند.

محمد بن سلمان گفته است که نیروهای ائتلاف سعودی می‌توانند شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالحی را "ظرف چند روز ریشه‌کن" کنند. ایران حامی عمده شبه‌نظامیان حوثی در یمن است.»

اما در مرحله اول به بخشی از دلایل مخالفت آل سعود و حکومت وهابی عربستان سعودی با اصل مهدویت می‌پردازیم؛ جایی که با انجام یک مقایسه ساده میان ارزش‌های مهدویت و رفتارهای وهابیت، می‌توان به دلایل این مخالفت پی برد.

مهدویت بیانگر صلح و دوستی و عدالت در سراسر دنیاست اما وهابیت با رفتار خود به دنبال ترویج خشونت، کشتار بی گناهان بوده و هست.

آل سعود و وهابیت خود را برترین می‌دانند در صورتی که در بین خصوصیات یاران امام زمان (عج) تقوا مهم‌ترین شاخصه است.

بر اساس روایات و احادیث شیعه و سنی، بزرگ‌ترین دشمنان مهدی (عج) سفیانی و نزدیکانش هستند اما آیا رفتار وهابیت و آل سعود تفاوتی با رفتار سفیانی دارد؟! بنابر این طبیعی است که از ظهور منجی عالم بشریت احساس خطر کنند و این گونه جبهه گیری نمایند.

اما نکته دوم این که آل سعود آیا رفتارش در منطقه کاملاً سازنده، صلح طلبانه و دوستانه است که رفتار جمهوری اسلامی ایران را هدف اتهامات خود قرار می‌دهد؟!

قتل عام مردم یمن کار ایران است یا عربستان سعودی؟! انتقال نیروی نظامی به بحرین و سرکوب مردم انقلابی را ایران دنبال می‌کند یا آل سعود؟!

آل سعود از تروریست‌های خون خوار مثل داعش، جبهه النصره و ... در سوریه و عراق حمایت قاطعانه می‌کند یا ایران؟!

بزرگ‌ترین گروه و سازمان تروریستی جهان که القاعده است، زیر پرچم کدام حکومت به جنایات بی شمار خود ادامه می‌دهد؟!

آیا این عربستان است که با آمریکا و اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران متحد می‌شود و در نقشه‌های ضد ایرانی مختلف اقتصادی و سیاسی مشارکت می‌کند و یا کشور ماست که علیه آن‌ها اقدام می‌کند؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل