1226

بی‌بی‌سی از همین ابتدای کار روحانی به دنبال دوگانه سازی است

هم رسانی

   بی‌بی‌سی از همین ابتدای کار روحانی به دنبال دوگانه سازی است

شبکه بی‌بی‌سی فارسی که در انتخابات ریاست جمهوری تمام تلاش خود را کرد تا بتواند در نتیجه نهایی این انتخابات تاثیر گذار باشد. اکنون و پس از انتخاب حسن روحانی از سوی مردم سعی می کند دوگانه رهبری و رئیس جمهور را شکل دهد و آن را تشدید نماید.
این سیاست یکی از سیاست های همیشگی بی‌بی‌سی فارسی بوده است این شبکه همیشه تلاش کرده با دوگانه سازی در جامعه ایرانی ماهی خود را از این آب گل آلود صید کند.

در همین راستا این شبکه در یادداشتی به قلم جمشید برزگر سعی کرد در همین ابتدای کار حسن روحانی رئیس جمهور منتخب دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران این دوگانه را شکل دهد و آن را تشدید کند. 

بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به مردم ایران شروع می کند و این دوگانه را آنجایی شکل می دهد که به گفته بی‌بی‌سی رهبری صرفا در این پیام نامی از حسن روحانی نبرده است. بی‌بی‌سی در این خصوص اینگونه می نویسد: "با این همه، پیام آیت الله علی خامنه ای، نشان داد که حسن روحانی در دور دوم ریاست جمهوری اش، دورانی بس دشوار و پرتنش را در پیش خواهد داشت. رهبر جمهوری اسلامی، به همان اندازه که از مشارکت گسترده مردم در انتخابات تشکر کرد و همچون همیشه آن را نشانه وفاداری مردم به نظام اسلامی خواند، از گفتن تبریک به برنده این انتخابات و یکی از دلایل پرشور شدن آن و بردن نامش خودداری کرد." این ادعا در حالی از سوی بی‌بی‌سی مطرح می شود که با یک بررسی ساده پیام های رهبری بعد از انتخابات ها با این نکته روبرو می شویم که رهبری در تمام این پیام ها بیشتر سعی می کند حضور مردم را گرامی بدارند.

اما دوگانه دیگری که بی‌بی‌سی سعی می کند از آن استفاده کند نام بردن از سید محمد خاتمی توسط رئیس جمهور منتخب در اولین سخنرانی اش پس از پیروزی بوده است. در این خصوص بی‌بی‌سی اینگونه می نویسد: "حسن روحانی، در مقابل در اولین سخنرانی خود پس از پیروزی، بارها با احترام فراوان از آیت الله خامنه ای و نقش او در انتخابات تقدیر کرد، اما احتمالا تشکر او از محمد خاتمی و تجلیلش از اکبر هاشمی رفسنجانی، از میزان تاثیرگذاری سخنانش در دلجویی از رهبر جمهوری اسلامی خواهد کاست."
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل