12272

ادامه عملیات ضدایرانی بی‌بی‌سی: حصر خدمه نفت کش انگلیسی در بندرعباس

هم رسانی

   ادامه عملیات ضدایرانی بی‌بی‌سی: حصر خدمه نفت کش انگلیسی در بندرعباس

به دنبال راهزنی دریایی انگلستان در تنگه جبل الطارق برای راضی کردن اربان آمریکایی خود و اقدام متقابل ایرانی ها در خلیج فارس در توقیف نفت کش متخلف انگلیسی، این روزها شاهد فعالیت تمام قد انگلیسی ها و اتاق عملیات روانی آنها ضدایران هستیم.
پس از بیان برخی سخنان تهدیدامیز از سوی مقام های انگلیسی و بازتاب آن در بی بی سی فارسی به تازگی شاهد تلاش بی بی سی فارسی در خصوص ابراز نگرانی از وضعیت خدمه نفت کش انگلیسی توقیف شده در بندر عباس هستیم.

به ادعای این رسانه انگلیسی شرکت های مدیریت استینا بالک و نوردرن مارین که مالک نفتکش هستند می گویند خدمه این کشتی که در ساحل بندرعباس متوقف شده در کشتی محصور شده اند. اریک هانل مدیر ستینا بالک، از دولت های ایران و بریتانیا خواسته است که راه حلی فوری بیابند تا ۲۳ خدمه این کشتی بتوانند از این وضع رها شوند و نزد خانواده هایشان بازگردند.

هانل گفته است: "ما تاکید می کنیم هیچ شاهدی مبنی بر اینکه استینا ایمپرو برخوردی داشته وجود ندارد و این کشتی در زمان توقیف کاملا در مسیر رفت و آمد خود و خارج از آبهای ایران بوده. تمام دستگاه های لازم مسیریابی از جمله ترانسپوندرها درست و مطابق مقررات دریایی کار می کردند."

این شانتاژهای رسانه ای از سوی بی بی سسی فارسی در حالی است که استینا بالک هفته گذشته بعد از آن که برای اولین بار با خدمه خود تماس گرفت، از سلامتی آنها خبر داد. خدمه استینا ایمپرو تبعه کشورهای هند، روسیه، لتونی و فیلیپین هستند. سفارت ایران در هند نیز چندی قبل اعلام کرده بود که خدمه این کشتی از جمله ۱۸ شهروند هندی آن سلامت هستند.

سپاه پاسداران ایران روز جمعه ۱۹ ژوئیه اعلام کرد نفتکش انگلیسی "استینا ایمپرو" را به خاطر رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی، در تنگه هرمز توقیف کرده است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل