12282

تحریف سخنان حسن روحانی توسط بی بی سی فارسی

هم رسانی

یک روز بعد از سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به محل برگزاری نشست گروه هفت، حسن روحانی، رئیس جمهوری گفته است که به خاطر مردم حاضر است با هر شخصی دیدار کند.
روحانی در سخنرانی در مراسم افتتاح پروژه‌های روستایی در هفته دولت گفت: "گویی در گوش بعضی‌ها پنبه است و هر چه ما می‌گوییم آنها می‌گویند مذاکره چه خاصیتی دارد".

رئیس جمهوری ایران با اشاره به دومین سفر وزیرامور خارجه به فرانسه در کمتر از یک هفته، گفته "ظریف با ما مشورت کرد و دوباره به فرانسه برگشت".

حسن روحانی با دفاع از سفر ظریف گفته "اگر بدانیم ملاقاتی منافع‌مان را تأمین می‌کند، دریغ نخواهیم کرد". روحانی گفته "آنجایی که احتمال موفقیت نه ۹۰ درصد بلکه احتمال موفقیت ۱۰ یا ۲۰ درصد هم هست باید تلاشمان را انجام دهیم و برویم جلو و نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم".

این مهم در حالی بود که بی بی سی فارسی در عملیات رسانه ای کم سابقه به دنبال تحریف سخنان رئیس جمهور ایران و سفر وزیر امور خارجه این کشور برآمد و مدعی شد که این سخنان به معنی دیدار و گفتگو میان مقام های ایرانی و آمریکایی است. این رفتار غیرحرفه ای رسانه نزدیک به بهائیان و دستگاه امنیتی انگلستان در حالی بود که در چند نوبت هم جواد ظریف و هم حسن روحانی هرگونه مذاکره با ترامپ و آمریکایی ها را رد کرده اند و خواستار بازگشت آمریکا به برجام شده بودند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل