1255

حمایت از تروریست در نگاه بی‌بی‌سی

هم رسانی

   روراباکر، نماینده جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با پرداختن به واکنش عجیب یکی از مقامات آمریکایی در قبال حادثه تروریستی اخیر تهران، نگاه خود به این حمایت از تروریسم را ابراز داشته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی واکنش عجیب یکی از مقامات آمریکایی در خصوص حادثه تروریستی اخیر تهران، با بازتاب این واکنش، نگاه خاص خود به این نوع از حمایت تروریسم توسط غرب را ابراز داشته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «اظهارات 'عجیب' نماینده کنگره آمریکا درباره حملات تهران»، نوشته است: «نماینده جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در اظهاراتی 'عجیب' از 'فواید حمایت از طراحان حملات تهران' با هدف مقابله با حکومت ایران سخن گفته است.

آقای روراباکر که روز گذشته، پنجشنبه، در جریان یک جلسه استماع درباره حزب الله لبنان در کنگره آمریکا و با کارشناسان سخن می‌گفت با اشاره به حملات روز چهارشنبه در مرکز تهران، رو به حاضران در جلسه کرد و گفت: "شاید این فکر بدی نباشه که آمریکا از سنی‌هایی که به حزب الله و شیعه‌های دشمن ما حمله می‌کنند، حمایت کنه، این فکر خوبی نیست؟"

او پس از طرح این اظهارنظر با پاسخ یکی از کارشناسان حاضر در جلسه روبرو شد که می‌گوید: "این حملات از سوی داعش صورت گرفته و ما نباید به هیچ وجه از آن حمایت کنیم و باید آن را محکوم می‌کنیم."»

با وجود این، آقای روراباکر با ذکر مثالی می‌گوید: "مثلاً می‌دانستیم که جوزف استالین که آدم بدی بود و هرگز نباید با او همکاری می‌کردیم، اما با وجود اذعان به بد بودنش برای از پای درآوردن هیتلر... شاید بد فکری نباشه که اجازه دهیم گروه‌های رادیکال اسلامی به جان هم بیافتند."»

اما این تنها شخصیت آمریکایی نبوده است که در مقابل حوادث تروریستی اخیر تهران این گونه واکنش نشان داده است؛ بلکه کاخ سفید به عنوان رسمی‌ترین و اصلی‌ترین جایگاه سیاسی ایالات متحده هم در پیام جهت دار خود همین مسیر را طی کرده است و در کنار ابراز همردی ساده با قربانیان این حادثه، داعش و گروه‌های افراطی دیگر تروریستی را زاییده جمهوری اسلامی معرفی کرده که اکنون گریبان خود ایران را گرفته‌اند و به عبارتی ایران در آتشی که خودش به راه انداخته است، می‌سوزد.

دولت و دولت مردان آمریکایی در حالی این گونه ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند که خود عامل اصلی این گونه خشونت‌ها هستند. واقعه تروریستی تهران، پس از دیدار ترامپ و مقامات آل سعود و در پیان تهدید جمهوری اسلامی ایران توسط مقامات عربستانی، اسناد کشف شده از ارتباط تروریست‌های تهران با عربستان و اسرائیل و ... نمی‌تواند با یک سخت فراموش شود.

افشاگری‌های ادوارد اسنودن، کارمند اسبق و فراری سازمان اطلاعات آمریکا، اعترافات هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ایالات متحده در کتاب خاطراتش، ماهیت یهودی و صهیونیست ابوبکر البغدادی سرکرده داعش، شهیدانی که ایران در راه مبارزه با تروریست می‌دهد در حالی که آمریکا رسماً از آن‌ها حمایت مالی و سیاسی می‌کند و ... آیا نشان دهنده نقش ایران در تقویت این جنایت کاران است یا برعکس نشان دهنده تروریست‌هایی تکفیری – آمریکایی – اسرائیلی است؟!

این نوع واکنش‌ها و مقایسه آن با واکنش‌های مقامات آمریکایی در قبال حوادث تروریستی که در کشورهای اروپایی مانند فرانسه صورت گرفته است، بیش از پیش عقیده ان ها بر وجود تروریست بد و تروریست خوب را برملا می‌کند؛ جایی که انگار هر گاه جان یک ایرانی در میان باشد، تروریست خوب برایشان معنا پیدا می‌کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل