1270

دستپاچگی بی‌بی‌سی در واکنش به حمله موشکی سپاه به مراکز داعش در سوریه

هم رسانی

   دستپاچگی بی‌بی‌سی در واکنش به حمله موشکی سپاه به مراکز داعش در سوریه

بعد از حمله تروریستی تهران، سپاه با حمله موشکی به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه پاسخ کوبنده‌ای به این گروه تروریستی داد.
حمله موشکی سپاه به داعش به مثابه سیلی بود که به صورت داعش نشست. سیلی که با واکنش‌های فراوانی در سطح جهان روبرو بود. بسیاری از رسانه‌های دنیا این حمله موشکی سپاه را نشان از قدرت ایران دانستند.

حمله موشکی سپاه به داعش جدا از سیلی که بر صورت داعش نشست یک پیام مهم دیگری نیز داشت. این حمله به حامیان منطقه ای و فرا منطقه ای تروریست ها پیام مهم و روشنی را مخابره کرد و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی را بیش از پیش به رخ آن ها کشید. 

اما در میان واکنش های گسترده رسانه ای به حمله موشکی سپاه برخی رسانه های معاند و ضد انقلاب همچون شبکه بی‌بی‌سی فارسی که متعلق به خاندان سلطنتی انگلیس می باشد واکنشی متفاوت از خود بروز داد. 

بی‌بی‌سی فارسی در ابتدای انتشار خبر آنچنان از واقعه شک زده شده بود که تیتر خبر تنظیمی خود در خصوص این خبر را سه بار تغییر داد. ابتدا این شبکه اینگونه تیتر کرد "حمله سپاه پاسداران ایران به تروریست ها در سوریه" پس از تیتر خود را تعویض کرد و نوشت "حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به داعش در سوریه" و در نهایت هم اینگونه تیتر کرد "حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به سوریه" این آشفتگی در انتخاب تیتر از سوی این شبکه نشان از یک مساله مهم دارد و آن اینکه بی‌بی‌سی در قبال این حرکت سپاه هیچ سیاست از پیش تعیین شده ای نداشته است. اما هر چه از این اقدام سپاه می گذشت و فضای رسانه ای کم کم با آن ارتباط برقرار کرد شبکه بی‌بی‌سی یک سیاست واحد را در پی گرفت و آن اینکه از اقتدار ایجاد شده برای سپاه و ایران پس از این حمله بکاهد و این سیاست تنها با سکوت رسانه ای و کم اهمیت جلوه دادن آن موثر است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل