1301

کارشناس بی‌بی‌سی آمریکا و انگلیس را حامی تروریست های مجاهدین نامید

هم رسانی

   کارشناس بی‌بی‌سی آمریکا و انگلیس را حامی تروریست های مجاهدین نامید

طبق روال چند سال اخیر، سازمان مجاهدین خلق با برگزاری گردهمایی در پاریس، به تبلیغ علیه جمهوری اسلامی پرداخت. در این گردهمایی، به جز چهره های تندروی آمریکایی، اروپایی و سعودی، برخی از گروه های تروریستی حاضر در سوریه حضور پررنگی داشتند.
تروریست هایی که توسط رسانه های غربی تحت عنوان «ارتش آزاد» یا «نیروهای دموکراسی خواه» معرفی می شوند اما آنچه که تصاویر و فیلم های مربوطه نشان می دهند، در ارتکاب جرم و جنایت دست کمی از داعش ندارند. همین موضوع گواهی می دهد که هدف نهایی چنین نشست هایی که یک طرف آن را سعودی ها و طرف دیگر را تروریست های سوری و مجاهدین خلق تشکیل می دهند، چیزی جز تلاش برای «سوریه» کردن ایران نیست. از نکات قابل تامل در این نشست، اعتراف مریم رجوی به انحراف و مصادره هرگونه اعتراض داخلی ایران است. او در این سخنرانی با اشاره به سواستفاده از اعتراضات داخلی و تبدیل شرایط بحرانی به سرنگونی نظام اظهار داشت:
« در سال 88، (مجاهدین خلق) هسته ای اصلی قیام را تشکیل داد و شعارها را از "رای من کو؟" به شعار "مرگ بر اصل ولایت فقیه" تبدیل کرد.»

در این بین رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی تلاش کردند همچون سال های گذشته به پوشش گسترده این نشست بپردازند که در آن افرادی همچون جان بولتون جنگ طلب حضور پیدا کرده و علنا به تهدید ایران می پردازند. اما نکته جالب این بود که هر چند این رسانه ها سعی بر این داشتند که در ایجاد موج رسانه ای این نشست سهم خود را به خوبی ایفا کنند لیکن حتی برخی از کارشناسان آن ها به صورت علنی به مخالفت با این گروه تروریستی پرداختند که دستش به خون هزاران نفر از مردم ایران آلوده است. در این بین می توان به علی علیزاده کارشناس این شبکه اشاره کرد که در توئیتی دولت های آمریکا و انگلیس و فرانسه را در حمایت از این گروه محکوم کرد. علیزاده در توئیت خود اینگونه نوشت: "نفرت واقعی متوجه دولت های آمریکا، بریتانیا و فرانسه است که 3 دهه تروریست های مجاهدین خلق را برغم نفرت ایرانیان حمایت کرده اند."
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل