1326

واکنش تند "غلامحسین کرباسچی" به بی‌بی‌سی

هم رسانی

   واکنش تند "غلامحسین کرباسچی" به بی‌بی‌سی

حسین فریدون به دلیل اینکه قرار تأمین را تأمین نکرد به زندان معرفی شد. این سخنی بود که غلام حسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود اعلام کرد و بلافاصله به تیتر یک رسانه های داخلی و برخی رسانه های خارجی از جمله بی‌بی‌سی تبدیل شد.
غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود، در پاسخ به سوالی، ضمن تأیید این خبر گفت: در خصوص ایشان چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی هم که مرتبط بودن تحقیق شد. برخی افراد بازداشت هستند. دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شد. و چون قرار تامین را دیروز تامین نکردند به زندانی معرفی شد اما اگر قرار را تامین کنند آزاد می‌شوند. قرار بازداشت موقت نیست.

در این بین بی‌بی‌سی فارسی با این تیتر که برادر رئیس جمهور ایران بازداشت شده تمام تلاش خود را کرد تا این مساله را به دعوای بین دولت و قوه قضاییه تبدیل کند. بی‌بی‌سی فارسی در برنامه شصت دقیقه به صورت مفصل به این موضوع پرداخت و در مصاحبه ای با غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران ایران و اکبر گنجی فعال رسانه ای ضد جمهوری اسلامی سعی کرد آنگونه که می خواهد به تحلیل ابعاد این ماجرا بپردازد. 

بی‌بی‌سی فارسی در این برنامه تمام تلاش خود را کرد تا با هدایت سئوال ها به آن اهدافی که از پیش برنامه ریزی کرده بود برسد اما غافل از این بود که این سیاست آن ها با واکنش تند کرباسچی روبرو خواهد شد. 

غلامحسین کرباسچی آنجایی که بی‌بی‌سی از این مساله به جنگ قدرت در جمهوری اسلامی یاد با تندی این تعبیر بی‌بی‌سی را زیر سئوال برد و عنوان داشت که قوه قضاییه در ایران یک قوه کاملا مستقل است و اگر جرم یا تخلفی صورت گرفته باید با آن برخورد کند ولو اینکه آن شخص برادر رئیس جمهور باشد. کرباسچی در ادامه بی‌بی‌سی را به فضا سازی رسانه علیه جمهوری اسلامی متهم کرد و یاد آور شد که اساسا در خصوص حسین فریدون بازداشتی صورت نگرفته است بلکه به دلیل اینکه وی نتوانسته قرار خود را تامین کند به زندان معرفی شده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل