1341

بی‌بی‌سی و انتظار عمر نوح برای سران فتنه

هم رسانی

   مهدی کروبی، یکی از رهبران فتنه سال 1388

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی ضمن اعتراض به دولت و حکومت جمهوری اسلامی ایران به دلیل تداوم حصر خانگی سران فتنه، به گونه ای از احتمال مرگ آن‌ها در دوران حصر خبر می‌دهد که گویا برای این مجرمین انتظار عمر نوح دارد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی بار دیگر از لزوم رفع حصر سران فتنه سخن گفته است و با بازتاب عزاداری‌های فرزند مهدی کروبی، یکی از سران فتنه، ضمن حمله به دولت و حکومت جمهوری اسلامی ایران به دلیل تداوم حصر سران فتنه، به گونه ای از مرگ تدریجی این مجرمین در دوران حصر خبر می‌دهد که گویی برایشان عمر نوح را انتظار می‌کشد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از این تیتر که «خانواده کروبی: منتظر مرگ تدریجی محصوران هستند»، می‌نویسد: «خانواده مهدی کروبی در بیانیه‌ای گفته‌اند حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و محمود علوی، وزیر اطلاعات، در کنار "شخص حاکم و سیستم فشل قضایی" مسئول جان آقای کروبی و میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هستند. فرزند آقای کروبی هم در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی، وزارت اطلاعات را متهم کرده که به دنبال پایان آرام زندگی محصوران در زندان خانگی است.

خانواده مهدی کروبی از "عارضه قلبی" مجدد برای آقای کروبی در عصر روز جمعه خبر داده‌اند و گفته‌اند علت این عارضه انجام نشدن مراقبت‌های ویژه‌ای است که پزشکان پس از مرخص شدن آقای کروبی از بیمارستان قلب تهران در امیرآباد توصیه کرده بودند.

محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، می‌گوید پزشک امین وزارت اطلاعات و یکی از پزشکان بیمارستان گفته بودند که آقای کروبی باید شبانه‌روز تحت نظر باشد اما مأمور وزارت اطلاعات با این نظر کارشناسان مخالفت کرده و آقای کروبی را به خانه بازگردانده است.

آقای کروبی، مأمور وزارت اطلاعات ایران را مسئول اصلی توقف درمان پدرش معرفی کرد و گفت از آغاز دولت آقای روحانی و با تغییر وزیر اطلاعات، ماموری که به عنوان مسئول تصمیم‌گیری درباره مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد انتخاب شده، برای درمان آنان کارشکنی می‌کند.

به گفته فرزند مهدی کروبی، مجموع اتفاقات چند سال اخیر این تصور را ایجاد کرده که "وزارت اطلاعات ایران فردی را گمارده که رسالت خود را پایان دادن به زندگی محصوران می‌داند."»

بی‌بی‌سی با تأکید مجدد بر لزوم توجه حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان بر رفع حصر سران فتنه، این موضوع را خواست اکثریت مردم کشور دانسته و می‌آورد: «در بیانیه خانواده آقای کروبی هم گفته شده که اگر حسن روحانی مطالبه آزادی رهبران جنبش و تأمین آزادی‌های سیاسی و مدنی را جزو اولویت‌های خود نمی‌داند، به هر حال موظف به پاسخگویی درباره "رفتارهای غیرقانونی و غیرانسانی" ماموران وزارت اطلاعات است، از جمله فردی که نماینده وزارت اطلاعات است و به گفته خانواده آقای کروبی "مأموریت خود را ستاندن تدریجی جان کروبی و موسوی می‌داند."

خانواده آقای کروبی گفته‌اند: "در شش سال و نیم گذشته در کنار اراده غیر قانونی و ظالمانه حاکم در اعمال خودسرانه حصر و مجازات، وزارت اطلاعات نیز مسئول مستقیم اعمال حصر کروبی، موسوی و رهنورد است."

حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ با شعار آزادی محصوران و زندانیان سیاسی به قدرت رسید و در انتخابات ۱۳۹۶ هم از "رفع حصر ایران" گفت.

با این حال خانواده آقای کروبی می‌گویند دولت و وزیر اطلاعات، حتی به هشدارهای خانواده‌های کروبی و موسوی درباره کارشکنی نماینده وزارت اطلاعات در درمان محصوران "کوچک‌ترین توجهی" نکرده‌اند.»

اما باید این سؤال را مطرح کرد که بی‌بی‌سی برای این سران پیر فتنه گر آیا انتظار چه طول عمری را دارد؟!

آیا از آن‌ها توقع عمر نوح دارد یا هنوز معتقدر است که جوان‌هایی سالم و سرحال هستند؟!

این طبیعی است که با افزایش سن، بروز برخی بیماری‌ها، ضعف جشمانی و ... قابل پیشبینی است اما آیا اگر این پیرمرد در حصر خانگی نبود، الان همانند جوانی بیست ساله زندگی می‌کرد؟!

همانطور که پیش‌تر نیز بارها در گزارش‌های مختلف به این موضوع پرداخته‌ایم، در شرایطی همه مشکلات این روزهای سران فتنه به گردن حصر خانگی و در نتیجه حکومت جمهوری اسلامی انداخته می‌شود که در واقعیت آن‌ها در تمام مدت حصر از بهترین امکانات درمانی کشور برخوردار بوده‌اند که بسیاری از مردم عادی کشور دسترسی به آن امکانات را هم نداشته‌اند.

جراحی چشم مهدی کروبی توسط شخص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و در یکی از بهترین بیمارستان‌های تخصصی چشم ایران انجام گرفت که برای تعداد کمی از مردم عادی این امکان فراهم می‌شود.

از این گذشته، آیا همه افرادی که به حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته رأی داده‌اند، معتقد به بیگناهی سران فتنه و رفع حصر هستند؟!

آیا در انگلیس، خائنان را آن هم در این سطح از خیانت که به سال‌ها فشار اقتصادی و سیاسی خارجی، قتل عام مردم بیگناه، تخریب اموال عمومی و ... منجر شود را به حال خودشان رها می‌کنند؟!

اکثریت مردم ایران هرچند تفاوت دیدگاه و سلیقه سیاسی و ... داشته باشند و در انتخابات از دو جریان و نامزد متفاوت طرفداری کنند، اما در برهه‌های حساس زمان، همانند نهم دی ماه 1388 به خوبی نشان داده‌اند که متحد و یکدل هستند و بر روی اصول با یک نگاه به پیش می‌روند و همین امر باعث می‌شود که هیچ شخصی در هیچ جایگاهی نتواند پای خود را بیشتر از یک اندازه فراتر بگذارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل