1343

تمسخر سخنان پسر عارف از سوی خبرنگار بی‌بی‌سی

هم رسانی

   تمسخر سخنان پسر عارف از سوی خبرنگار بی‌بی‌سی

پس از مصاحبه حمیدرضا عارف، پسر معاون اول سیدمحمد خاتمی در دولت اصلاحات درباره دولت حسن روحانی و سهم‌خواهی از کابینه آینده، کاربران اصلاح طلب در فضای مجازی در حال تمسخر او هستند؛ و انگشت خود را صرفا بر روی بخشی از سخنان او گذاشته اند.
حمیدرضا عارف، مدعی است که جایگاه اقتصادی که او امروز دارد مربوط به آقا زاده بودن وی نیست بلکه تنها به خاطر استعداد شخصی‌اش به جایگاهی که دارد دست یافته.

او پای ژنتیک را هم به میان آورده و گفته است: « پدر و مادر من هر دو جزو شاگرد اول‌های کنکور در کشور بودند، مادر من رتبه 15 کنکور داشته؛ این ژن منتقل می‌شود. ما سه برادر، هر سه درس‌هایمان خوب بوده و خوب تحصیل کردیم؛ من خودم بعد از اینکه تحصیلاتم در دانشگاه صنعتی شریف به اتمام رسید، در سال 85 رفتم آمریکا و با رزومه و نمرات خوبم (من زبانم همیشه خوب بود) در دانشگاه جرج واشنگتن پذیرش گرفتم و phd روابط بین الملل را در دانشگاه فلوریدا خواندم. آنجا نگاه نمی‌کنند که تو پسر چه کسی هستی؟ به رزومه نگاه می‌کنند.»

در این بین نیما اکبر پور خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی با تغییر بخشی از شعر سعدی به تمسخر سخنان وی پرداخته است. اکبر پور در توئیتی اینگونه می نویسد: «می گن توی شعر سعدی دو تا نقطه جا افتاده بود. این هم اصلش: ژن خوب و فرمانبر پارسا کند مرد درویش را پادشا»

این حملات در حالی به پسر عارف از سوی جریان بی‌بی‌سی در خارج از کشور و برخی جریانات اصلاحات در داخل صورت می گیرد که به نظر دعوا بر سر ژن و احتمالا نگاه های نژاد پرستانه این آقا زاده محترم نیست بلکه دلیل اصلی این دعوا و پشت پرده این حملات را باید در سهم خواهی این روزهای عارف از روحانی برای کابینه جدید جستجو کرد. حال آنکه فعالیت اقتصادی شبه رانتی پسر عارف مال امروز و دیروز نیست بلکه طبق گفته خود، ایشان از اوایل دهه 80 وارد این عرصه شده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل