ایران اینترنشنال
1351

سیاهنمایی بی‌بی‌سی از وضعیت خانواده های افغان

یک سال قبل

هم رسانی

   سیاهنمایی بی‌بی‌سی از وضعیت خانواده های افغان

بی‌بی‌سی به تازگی گزارشی در مورد خانواده های افغان منتشر کرده است و به بهانه ی پرداختن به وضعیت رشد جمعیت در افغانستان سعی کرده وضعیت خانواده ها را سیاه و تیره و تار جلوه دهد.
بی‌بی‌سی در بخشی از گزارش از قول یک افغان می نویسد:
""نه کلینک داشتیم، نه یک دکتری داشتیم که به ما بگوید که "اولاد کم، جان بی‌غم."

در ادامه ی گزارش نیز با عباراتی شبیه به عبارت فوق رو به رو می شویم و این ادبیات بی‌بی‌سی عموما در توصیف وضعیت اجتماعی و فرهنگی افغانستان ادبیات تازه ای نیست.
بی‌بی‌سی با این شگرد که به مناطق محروم افغانستان برود و از آن عکس و فیلم و گزارش تهیه کند و با ادبیاتی سخیف و ترحم بر انگیز حال و روزگار مردمان آن دیار را برای مخاطب ناآشنای خود توصیف کند، سعی دارد این حال بد را به عموم جامعه ی افغانستان تعمیم دهد، و این حال بد را به روح روان خود افغان ها تزریق کند چه بسا که در مورد ایران و پاکستان و دیگر کشورهای خاورمیانه همین کار را ادامه می دهد تا مردم این سرزمین ها را به حال نارضایتی و پوچی بکشاند.

بی‌بی‌سی وقتی مخاطب خود را به نقطه ی یاس برساند می داند که باید از خودش و فرهنگی که می خواهد به مخاطب منفعل خود القا کند حرف بزند و اینجاست که پای بازیگران هالیوودی و خوانندگان فاسد و سبک زندگی آنها وسط کشیده می شود. اینجاست که پای سلبریتی ها و الگوهای زندگی آنها و پای مدلینگ و شوی لباس و مد و تجملات زندگی و حتی آشپزی به سبک غیر اسلامی وسط کشیده می شود و مخاطب از خود بیگانه ای که از مملکتش خسته شده و تشنه ی دریافت ااطلاعات و الگوهای جدید است شروع می کند به ساز انگلیسی ها رقصیدن...

افغان های بیچاره ای که گهگاه از حال و روزشان خسته باشند با تبلیغات یک جانبه و مغرضانه ی بی‌بی‌سی، فراموش می کند که چه تمدن های بزرگی در جای جای سرزمینش خفته و خاک گرفته. درست مانند ایرانی هایی که گاه فراموش می کنند سبک زندگی و فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی بارها و بارها از نمایشهای مضحک غربی ها در غالب بی‌بی‌سی و من و تو و جم تی وی، جذاب تر است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل