1387

مخالفت دوباره بی‌بی‌سی فارسی با تقویت توان دفاعی و بازدارندگی ایران

هم رسانی

   مخالفت دوباره بی‌بی‌سی فارسی با تقویت توان دفاعی و بازدارندگی ایران

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از رسانه های ضدایرانی که در راهبردهای کلان رسانه ای خود به دنبال تأمین منافع غرب بوده است، همواره با تقویت توان دفاعی و بازدارندگی ایران مخالف بوده.
اتاق فکر این رسانه در همین راستا به محض مطرح شدن اخباری در خصوص تقویت توان دفاعی نیروهای مسلح ایرانی در برابر تهدیدهای منطقه ای و فرامنطقه ای سیاست تخریب رسانه ای را در برابر آن در پیش می گیرد.

در تازه ترین کنش رسانه ای این رسانه وابسته به دولت انگلستان با اقدام نمایندگان مجلس ایران که طرحی را با عنوان "مقابله با اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا" در منطقه تصویب کرده‌اند که دولت را به اختصاص دو هزار میلیارد تومان برای تقویت توان دفاعی و اطلاعاتی ایران و حمایت از سپاه پاسداران موظف می‌کند شاهد حملات تخریبی گسترده بی‌بی‌سی فارسی نسبت به این اقدام بودیم. در این فضا تلاش شده است تا با برجسته سازی مشکلات اقتصادی و توصیف این اقدام به حرکتی تحریک آمیز و تقویت کننده نظامیان در کشور به مقابله ی رسانه ای با این طرح در سطح افکار عمومی ایرانیان اقدام گردد.

در توضیح بیشتر باید گفت که بر اساس این طرح که کلیات آن بدون رای مخالف و جزییات آن با تنها یک رای مخالف تصویب شد، هزار میلیارد تومان دیگر از بودجه دولت هم برای "مبارزه با تروریسم در منطقه" در اختیار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد. نیروی قدس به فرماندهی سرلشگر قاسم سلیمانی شاخه برون مرزی سپاه پاسداران است که در حال حاضر در کشورهای عراق و سوریه حضور نظامی دارد. بر اساس طرحی که مجلس ایران به تلافی مصوبه اخیر کنگره آمریکا علیه ایران تصویب کرده، از دوهزار میلیارد تومانی که به تقویت بنیه دفاعی و اطلاعاتی اختصاص داده شده، نیمی از آن به گسترش فعالیت‌های موشکی و نیمی دیگر به وزارتخانه‌های اطلاعات، خارجه و دفاع اختصاص می‌‌یابد.
ده روز پیش، مصوبه کنگره آمریکا با عنوان طرح "مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران" با امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهور به قانون تبدیل شد. بر اساس این قانون آقای ترامپ می‌تواند ظرف ۹۰ روز، سپاه پاسداران، مقامات، نمایندگان و اشخاص وابسته‌ به آن در خارج از ایران را بر مبنای اتهام فعالیت‌های تروریستی تحریم کند. پیشتر ایران این مصوبه را مخالف روح توافق هسته‌ای خوانده و وعده داده بود با اقدامی متناسب تلافی کند. در ماده اول مصوبه امروز مجلس ایران، آمریکا به اعمال سیاست‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی و به خطر انداختن امنیت منطقه متهم شده است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل