1403

شکستی در دفاع از یک فاسد!

هم رسانی

   محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی ضمن اعلام خبر صدور حکم اعدام برای بنیانگذار عرفان حلقه در ایران، به شکست خود و دیگر مدافعین این فاسد، واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی اخیراً بر روی وب سایت خود گزارشی منتشر کرده است که طی آن ضمن اعلام خبر صدور حکم اعدام برای "محمدعلی طاهری"، بنیانگذار "عرفان حلقه" در کشورمان، به این موضوع که شکستی بزرگ برای این رسانه انگلیسی و دیگر مدافعانی است که مدت‌ها از این فاسد دفاع کرده بودند، واکنش نشان داد.

بی‌بی‌سی فارسی با اعلام این که «محمدعلی طاهری دوباره به اعدام محکوم شد» در تیتر گزارش خود، در ادامه می‌نویسد: «محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری (بنیانگذار عرفان حلقه) در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی تأیید کرد که برای موکلش حکم اعدام صادر شده است.

آقای طباطبایی امروز یکشنبه ۵ شهریور (۲۷ اوت) گفت که شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب آقای طاهری را به اتهام افساد فی الارض به اعدام محکوم کرده است.»

بی‌بی‌سی در اعتراض به این حکم آورده است: «آقای طاهری از سال‌های ابتدای دهه ۱۳۸۰ خورشیدی با راه انداختن موسسه فرهنگی هنری "عرفاق حلقه" و معرفی نوعی طب مکمل با عنوان "فرادرمانی" به تدریج شهرت یافت.

او در سال ۱۳۸۹ با طرح اتهام‌های عقیدتی بازداشت شد.

آقای طباطبایی می‌گوید که حکم اعدام علیه او به استناد ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی صادر شده که مصوب سال ۱۳۹۲، یعنی حدود ۳ سال بعد از زندانی شدن آقای طاهری است.

به گفته آقای طباطبایی، قانون نمی‌تواند مشمول فعالیت‌هایی بشود که پیش از تصویب آن صورت گرفته است.

او گفت که ماده ۲۸۶ به موضوع اتهام "افساد فی الارض" می‌پردازد که تا پیش از تغییرات مصوب سال ۱۳۹۲ با محاربه همراه بود و نمی‌توانست شامل اقدامات آقای طاهری باشد.

آقای طباطبایی می‌گوید که در مورد اتهام‌هایی که مورد ایراد دیوان عالی کشور قرار گرفته، یعنی سب النبی، ارتداد، اجتماع و تبانی و اتهامات مرتبط با فرادرمانی قرار منع تعقیب صادر شده است.»

محمدعلی طاهری پس از سال‌ها سکونت در خارج از کشور، در حالی به ایران بازگشت که نه تنها با جعل عنوان و مدرک تحصیلی خود را یک متخصص دوره دیده در خارج از کشور معرفی کرده و از این طریق به کلاهبرداری پرداخت، بلکه پای خود را فراتر از آن گذاشت و با بهره گیری از ارتباطات عمیقی که با جریان‌های انحرافی در خارج از کشور پیدا کرده و آموخته‌های خود از آنان، "عرفان حلقه" را راه اندازی کرد.

وی در ابتدا تنها مدعی توانایی فرادرمانی بود اما به تدریج وارد مذهب و اعتقادات شد و این ورود به حدی رسید که وی بارها مدعی شد پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) در شرایطی مشابه با وی به پیامبری مبعوث شده‌اند و با ادعای رد اُمّی بودن پیامبر اکرم (ص) در قبل از بعثت، تأکید کرده بود که پیامبر با علم بر واژه‌های مختلف در حد بالا و توانایی در نویسندگی به پیامبری رسیده‌اند و خود او نیز اکنون در چنین وضعیتی قرار دارد.

حتی شاهدان و حاضران جلسات او اذعان داشته‌اند که طاهری بارها و به بهانه‌هایی مختلف از گفتن جمله "اَعوذُ بالله مِن الشیطان الرَّجیم" فرار کرده است و این جمله را هرگز به زبان نمی‌آورد.

او حتی در زمانی که برای آخرین بار در سال 2012 میلادی بازداشت شد، مدعی شده بود که این سال آخرین سال جهان هستی و به عبارتی آخرالزمان است و فقط او و عرفان حلقه می‌توانند مردم را از نابودی مطلق رهایی دهند.

جالب است بدانید که این چهره پیشتر نیز به شکایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل ورود غیر مجاز به عرصه پزشکی بازداشت و با تعهد همکاری برای شناسایی سایر اعضای این فرقه ازاد شد اما پس از ازادی نه تنها همکاری نکرد بلکه با برگزاری جلساتی محرمانه و ایجاد ارتباط با گروه‌های انحرافی مختلف خارج نشین، با شدت بیشتری به جرائم خود ادامه داد.

 خاطره اعضای سابق این گروه هم می‌تواند به ما در شناخت این مجرم و جریان انحرافی تحت نظرش کمک کند؛ جایی که به عنوان مثال نازنین-م با سابقه شش سال عضویت در عرفان حلقه، پس از جدایی از جریان فوق، این گونه در مورد حکم طاهری می‌گوید: "آنقدر حالت‌های روحی بدی را تجربه کردم که حتی اعدام را برای طاهری کم می دانم و واقعاً عقیده دارم حتی اعدام هم برای این فرد کم است؛ آنقدر این حالت‌ها در من زیاد شد که دیگر از حرف زدن علیه عرفان حلقه نمی‌ترسم. از رسانه‌ها درخواست می‌کنم لطفاً اطلاع رسانی طوری باشد که مردم بخوانند و یاد بگیرند، چون واقعاً از نا آگاهی مردم سوء استفاده می‌کنند."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل