1451

بی‌بی‌سی به دنبال وصیت نامه سازی از آیت الله هاشمی

هم رسانی

   بی‌بی‌سی به دنبال وصیت نامه سازی از آیت الله هاشمی

بی‌بی‌سی فارسی همیشه به دنبال سو استفاده از برخی سیاست مداران ایرانی بوده است. در همین راستا در یک دهه گذشته و به ویژه از پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 84 سرمایه گذاری اصلی خود را بیش از همه سیاست مداران ایرانی بر روی شخص آیت الله هاشمی و خانواده وی متمرکز کرد.
در این سال ها بی‌بی‌سی با سواستفاده از برخی مواضع مرحوم هاشمی سعی کرد از وی یک چهره اپوزوسون در مقابل با نظام ترسیم کند. این شبکه در راستای سیاست همیشگی تفرقه بینداز و حکومت کن خود تمام تلاش خود را در این سال ها به کار گرفت تا دوگانه هاشمی و نظام را به نمایش بگذارد تا بتواند به اهداف خود در ایران برسد.

در همین زمینه و در راستا با همین سیاست، بی‌بی‌سی قارسی حتی پس از مرگ آقای هاشمی سواستقاده از وی را پایان نداده است. به همین جهت چندی است که این شبکه با خبرپراکنی های پی در پی در خصوص وصیت نامه وی سعی می کند بر روی موجی را که خود ساخته است سوار شود و به اهدافی که در پی رسیدن به آن ها است رسیده.
"حسین باستانی" کارشناس ارشد این شبکه در راستای پیاده سازی این سیاست شبکه در یادداشتی اینگونه نوشته است: "نمی‌توان مطمئن بود که وصیت نامه سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی، آخرین وصیت‌نامه او باشد.

این ابهام، به ویژه از آنجا اهمیت دارد که در آن سال، روابط او با محافظه کاران و شخص آیت الله خامنه‌ای، به کلی متفاوت با دهه پایانی عمر او بوده است.

در نتیجه، اگر او در دهه آخر زندگی وصیت نامه‌ای تنظیم کرده باشد، می‌توان حدس زد محتوای آن، لزوما شبیه وصیتنامه‌ای نباشد که در سال ۱۳۷۹ تنظیم شده است."

همانطور که از یادداشت این کارشناس شبکه پیداست بی‌بی‌سی به دنبال وصیت نامه ای می گردد تا آن را تبدیل به پیراهن عثمانی بکند و به بهره برداری بپردازد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل