ایران اینترنشنال
1452

گزینش جهت دار اخبار کمیته بین المللی صلیب سرخ توسط بی‌بی‌سی فارسی

یک سال قبل

هم رسانی

   کمیته بین المللی صلیب سرخ

کمیته بین المللی صلیب سرخ که یک سازمان بین المللی غیر دولتی است و در حوزه موضوعات حقوق بشردوستانه فعال است در وب سایت اصلی خود در دو خبر جداگانه به بازتاب وضعیت مردم یمن و سوریه ناشی از جنگ و مخاصمه در کشورهایشان پرداخته است و در خصوص وضعیت مردمان این دو کشور ابراز نگرانی کرده است.
اما وب سایت بی‌بی‌سی فارسی در یک رفتار جانبدارانه که خط بطلانی بر ادعای دروغین «بیطرف بودن بی‌بی‌سی » است، ضمن بایکوت کردن خبر مردم یمن که چند سال است تحت حملات عربستان و چند کشور عربی با حمایت کشورهای غربی و به ویژه آمریکا و انگلیس هستند، صرفا به انتشار خبر مردم سوریه اکتفا کرده است. 

بی‌بی‌سی فارسی در خبری با عنوان« نگرانی صلیب سرخ از افزایش خشونت‌ها در سوریه » در قسمت ایستگاه خبری، اینطور القاء نموده است که وضعیت بد مردم مستقر در مناطق مورد درگیری ناشی از رفتار دولت سوریه و نه تروریستها! این درحالی است که دولت سوریه به طور مداوم کمک های بشردوستانه را به غیرنظامیان مستقر در مناطق مورد درگیری، میرساند.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در تازه ترین قسمت پخش شده برنامه پرگار، دومین قسمت برنامه ای در خصوص مناظره های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دعوت از عبدالکریم سروش و فرخ نگهدار بر روی آنتن شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی رفت.

7 روز قبل