1458

پرده برداری علی علیزاده از سیاست بی‌بی‌سی در خصوص سپاه

هم رسانی

   پرده برداری علی علیزاده از سیاست بی‌بی‌سی در خصوص سپاه

این روزها دولت آمریکا به رهبری دونالد ترامپ در پی انجام یک حماقت تاریخی در خصوص ایران می باشد. حماقتی که می تواند منطقه را با آتش جنگ همراه سازد.
شنیده ها حاکی از آن است که دولت آمریکا در پی تصمیمی مبنی بر قرار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی این کشور می باشد. خبری که واکنش دولت ها و جریانات مختلف را در جهان در پی داشت. این اقدام احتمالی دولت آمریکا حتی اعتراض کشورهای اروپایی همچون انگلیس، فرانسه و آلمان را در پی داشته است. 

در این بین شبکه بی‌بی‌سی فارسی در سیاستی مشخص به جای آنکه در خصوص علیه دولت ترامپ مواضعی اعمال و حداقل به اندازه دولت متبوعش انگلیس این سیاست ترامپ را محکوم کند سعی کرده است به نوعی این سیاست ترامپ را پشتیبانی کرده و حداقل سیاستی خنثی در قبال آن اتخاذ نماید.

در همین زمینه علی علیزاده از کارشناسان این شبکه در توئیتی بی‌بی‌سی را متهم به این مساله کرد که در سیاستی مشخص برای یک چنین روزی برنامه ریزی می کرده است. علیزاده در توئیت خود با بیان اینکه بی‌بی‌سی در سال های گذشته با تخریب سپاه و بدبین کردن مخاطبان نسبت به این نیروی نظامی فضا را به گونه ای آماده ساخته است تا در پی تصمیم دولت ترامپ حداقل بخشی از مردم ایران با آن همراهی نمایند.

علیزاده مشخصا در توئیت خود مشخصا اینگونه می نویسد: "تازه میفهمم چرا اپوزوسیون و امثال BBC بیست سال روی تضعیف مشروعیت و کاهش محبوبیت سپاه تمرکز کردند. برای روزی مثل امروز فضا سازی می کردند. آنها می خواهند که فراموش کنی که سپاه تنها نیروی نظامی دویست سال گذشته ایران است که قهرمانانه جنگید ولی نگذاشت یک وجب از خاک این سرزمین از دست برود. نقد ما به سپاه در سیاست داخلی، نزاع درون خانوادگیست. در مقابل دشمنان بیگاه اما سپاه یعنی مهمترین نیروی دفاعی ایران؛ سپاه به سادگی یعنی ایران. "

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل