1469

واکنش به ادامه اقتدار!

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به تأکید فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر تداوم اقتدار در حوزه دفاعی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به تأکید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ادامه اقتدار در حوزه موشکی واکنش نشان داد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود، با پرداختن به تأکید مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر تداوم مسیر اقتدار در حوزه موشکی و دفاعی که نشان دهنده ناکامی سیاست‌های خصمانه غرب علیه ایران و این مجموعه است، واکنش نشان داد.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی با تیتر «سپاه پاسداران: توسعه توان موشکی ادامه خواهد داشت»، این گونه می‌نویسد: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به تحریم‌های جدید آمریکا از تصمیم به ادامه برنامه موشکی خبر داده است.

روز پنجشنبه، ۲۷ مهر (۱۹ اکتبر)، سپاه پاسداران در بیانیه‌ای به سخنان هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، علیه برنامه موشکی جمهوری اسلامی و تصمیم دولت ایالات متحده به تحریم این نهاد نظامی واکنش نشان داد.

در این بیانیه که سپاه نیوز - سایت خبری وابسته به سپاه پاسداران - آن را منتشر کرده، ضمن قدردانی از "حمایت‌های آحاد مردم و مسئولان در پاسخ قاطع به اباطیل رئیس جمهور آمریکا علیه این نهاد انقلابی" آمده است که سپاه پاسداران "بر عزم و اراده خود در مبارزه بی‌امان با نظام سلطه و توسعه توان دفاع موشکی کشور تاکید می‌کند."»

بی‌بی‌سی در ادامه به تلاش‌های غرب به رهبری ایالات متحده آمریکا برای ضربه زدن به این مجموعه و اقتدار نظامی ایران پرداخت و نوشت: «جمعه گذشته، رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی ضمن متهم کردن جمهوری اسلامی به سرکوب داخلی و ایجاد بی‌ثباتی در منطقه، اعلام کرد که نمی‌تواند پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای - برجام - را تأیید کند هر چند از خروج از این توافق نیز خودداری ورزید.

پیش‌تر این احتمال مطرح شده بود که ممکن است آقای ترامپ کل سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد اما وی چنین تصمیمی اتخاذ نکرد اما در پی سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا، دولت آن کشور اعلام کرد که سپاه پاسداران را تحت تحریم کامل اقتصادی قرار داده است.

تحریم وضع شده توسط ایالات متحده می‌تواند به معنی منع معامله شهروندان و مؤسسات آمریکایی با سپاه پاسداران و شرکت‌ها و مؤسسات اقتصادی متعلق به آن و همچنین وضع محدودیت و تنبیه‌هایی علیه شهروندان و شرکت‌های کشورهای ثالث طرف معامله با آنها باشد. به گفته برخی ناظران، با توجه به گستردگی حضور سپاه پاسداران در زمینه‌های مختلف صنعتی و بازرگانی ایران، این تحریم می‌تواند به بخش قابل توجهی از فعالیت‌های اقتصادی این کشور زیان بزند.

دولت آمریکا جمهوری اسلامی را متهم کرده که "به روح برجام" عمل نمی‌کند و به خصوص برنامه موشکی بالستیک را ناقض قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در مورد تأیید برجام و لغو تحریم‌های هسته‌ای مصوب این شورا علیه ایران دانسته است. برخی از کشورهای غربی نیز، با وجود تأیید پاپیبندی جمهوری اسلامی به برجام، خواسته‌اند ایران برنامه موشکی و همچنین سیاست منطقه‌ای خود را مورد بازنگری قرار دهد.»

اما در شرایطی این تصمیمات ضد ایرانی و علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط غرب و به ویژه ایالات متحده آمریکا صورت گرفته است که مدت‌هاست، ابزارهای رسانه‌ای وابسته به دولت‌های غربی از جمله شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی تلاش کرده‌اند تا با فضاسازی‌های مختلف، میان این نهاد مردمی و انقلاب، ملت ایران و دولت جمهوری اسلامی شکاف و اختلاف ایجاد کنند.

این روزها هشتگ های مختلف در فضای مجازی، تصاویر پروفایل مردم ایران از علایق و سلیقه‌های مختلف سیاسی و ... همگی نشان از شکست این سیاست‌ها دارد. اتحاد مثال زدنی ملت ایران در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر این هجمه غربی، هم دشمنی‌های کاخ سفید و هم حاشیه سازی های امثال بی‌بی‌سی را ناکام گذاشت و شکستی دیگر را برای غرب و پیروزی دیگری را برای ایران اسلامی به ثبت رساند.

مردم ایران «همه ما سپاهی هستیم» را مجازی و حقیقی یک صدای فریاد زدند تا دشمنان بدانند اقتدار ایرانی با حرف‌ها و رفتارهای بچگانه آن‌ها تغییر نخواهد کرد و همچنین شاهد تداوم آن خواهیم بود.

این دقیقاً همان موضوعی است که سردار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در پیام تقدیر خود از حمایت‌های ملت ایران، به آن تأکید کرده و به صراحت بیان کرده است که «حجم و ماهیت حمایت‌های اخیر مردم عزیز و مسئولین نظام از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان می‌دهد، ما در آغاز مرحله‌ای از سیر تکاملی انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، دورانی که از شاخص‌های برجسته آن به سر آمدن دورهٔ زوزه مذاکره و تعمیم الگوی مذاکرات هسته‌ای به سایر حوزه‌های اقتدار نظام می‌باشد. دشمن با فعال سازی همه تهدیدات بی ثمر خود علیه ملت بزرگ ایران به ما نشان داد که هنوز ارتقای آمادگی دفاعی برای بارش گلوله‌های آتشین بر پیکره دشمن یک اولویت قطعی نظام محسوب می‌شود. آمریکا و اذناب منطقه‌ای‌اش خوب می‌دانند که در این چهل سال اگر می‌توانستند به جمهوری اسلامی آسیب وارد نمایند، یک دقیقه را هم تلف نمی‌کردند. آن‌ها با زبان سلاح بیشتر آشنا هستند. سلاحی که به آنها بفهمانیم همه طرح‌ها و برنامه‌هایشان همانند طرح ایجاد خاورمیانه بزرگ، پروژه سازش با اسرائیل، جنگ‌های نیابتی و ... با شکست روبرو خواهد شد.»

دولت جمهوری اسلامی نیز از جریان این اتحاد مردمی در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جدا نماند و حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با حمایت کامل خود از این مجموعه انقلابی، با قاطعیت تأکید کرد: «اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است. سپاه نه‌تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم است چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است. آمریکایی‌ها به‌دلیل آنکه می‌خواستند داعش را 20 سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ریزی و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است. ارتش، سپاه، بسیج جدای از ملت نبوده و همواره کنار ملت هستند. هیچ‌گونه اختلافی بین جناح‌های ما برای مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه یکپارچه و در صف واحد هستیم؛ هیچ‌گونه تزلزلی در کشور ما به‌وجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ایران در برابر توطئه‌ها ایستادگی خواهند کرد.»

با این تفاسیر، باید دید اکنون ترفند غرب و رسانه‌های تحت امرشان برای ایجاد اختلاف و شکاف میان صفوف ملت ایران و دستگاه‌های مختلف اجرایی کشورمان چیست؛ این شکست و نمایان شدن اتحاد همه ایران در برابر دشمنی آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید درس عبرتی باشد تا بدانند در مراحل حساس و اوقات نیاز، ایران یکپارچه بوده و این یکپاچگی را از دست نمی‌دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل