1503

کارشناس بی بی سی: تق بن سلمان در آمده

هم رسانی

   کارشناس بی بی سی: تق بن سلمان در آمده

نزدیک به ده روز از استعفای "سعد الحریری" می گذرد، صحبت های زیادی در ارتباط با بازداشت وی در عربستان مطرح است. اما اخیرا حریری، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المستقبل که منتصب به خود اوست، شایعات بازداشت خود در عربستان را رد و بر بازگشت به لبنان در آینده نزدیک خبر داد.
اما با وجود این اظهارات حریری همچنان شبهات زیادی وجود دارد که بدون پاسخ مانده‌اند. شبهاتی که موجب شده‌اند تا استعفای حریری، سخنان ضد ایرانی و ضدحزب الله وی در نطق استعفا، بازنگشتن وی به لبنان و اکنون اظهارات وی در انکار بازداشت و دخالت سعودی‌ها در ماجرای استعفا، همه به صورت پرده‌هایی از یک نمایش با سناریونویسی عربستان جلوه کند.

اولاً همزمانی گفت‌وگوی تلویزویونی سعد الحریری و درخواست سعودی برای برگزاری نشست فوری وزیران خارجه کشورهای عربی به منظور بررسی مداخله‌های ایران، اقدامی کاملا حساب شده و در چارچوب نقشه‌ای برای ناآرام کردن لبنان و احتمالاً شعله‌ور کردن جنگ در این کشور از طریق بسیج نیروها و تشدید تنش‌ها در این کشور به منظور ایجاد فضای جدیدی برای تحت فشار قرار دادن حزب الله و ایران در منطقه می باشد.

محرمانه بودن زمان دقیق مصاحبه و دیگر جزئیات آن تا لحظه آخر و اطلاع نداشتن "بولا یعقوبیان" مجری المستقبل از اینکه آیا مصاحبه قرار است زنده پخش شود یا نه، همچنین حضور ناگهانی یک فرد کاغذ به دست در پشت صحنه کادر و اشاره چشم الحریری به او باعث شد که شک و تردیدهای مردم در خصوص تحت کنترل بودن حریری توسط نیروهای امنیتی سعودی افزایش پیدا کند.

این مسائل همه باعث شد که حتی مسعود بهنود کارشناس برجسته شبکه بی‌بی‌سی فارسی درباره بی عقلی سعودی‌ها در گروگان گرفتن سعد حریری اینگونه توئیت کند: "زودتر از آنچه پیش بینی می شد تق بن سلمان جوان در آمد. ماجرای استعفای الحریری دارد پرده از بی عقلی ها بر می دارد. الان ریاض باید انواع پیام های تحبیب و حتی باج بفرستد برای رئیس جمهور لبنان و سید حسن نصرالله تا گروگانگیری کمیک جمع شود. اگر نشد مرگ بابا"

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل