1528

وقتی آمریکا هم از توبره می‌خورد، هم از آخور!

هم رسانی

   بازتاب نگرانی های دروغین امریکا برای بحران انسانی در یمن توسط بی‌بی‌سی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از ادامه تلاش‌های آمریکا برای ایجاد راه کمک رسانی به مردم یمن خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده، به بازتاب خبری مبنی بر ادامه تلاش‌های آمریکا برای ایجاد راه کمک رسانی به مردم یمن پرداخته و تلاش کرده است تا این تلاش‌ها را نه تنها واقعی، بلکه مورد تأکید کاخ سفید نشان دهد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر تأکیدی "آمریکا بار دیگر از عربستان خواست اجازه دهد کمک به یمن برسد"، این گونه می‌نویسد: «آمریکا برای دومین‌بار در هفته گذشته از عربستان سعودی خواست که اجازه دهد کمک‌های انسان‌دوستانه به یمن برسد. کمی پیش‌تر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، از دستیارانش خواسته بود از عربستان سعودی بخواهند چنین اجازه‌ای دهد. در همین حال رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، از هم‌پیمان خود عربستان خواسته است که در منطقه 'سنجیده‌تر عمل کند'.

کاخ سفید روز جمعه در بیانیه‌ای از ائتلاف عربستان سعودی خواست بندرهای یمن را باز کند تا اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه به این کشور برسد.

سارا سندرز،‌ سخن‌گوی کاخ سفید، در این بیانیه همچنین اقدامات "سرکوب‌گرانه" شبه‌نظامیان حوثی علیه مخالفان در صنعا از جمله قتل علی عبدالله صالح، رییس‌جمهوری یمن را محکوم کرده است.

این بیانیه می‌گوید "لازم است طرف‌های درگیر در جنگ یمن به پای میز مذاکره برگردند تا به نفوذ مخرب شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران پایان دهند."

قبل از این دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه از هم‌پیمان خود عربستان سعودی خواست فوراً اجازه دهد کمک‌های انسان‌دوستانه به یمن برسد.

او در بیانیه‌ای گفت از دستیارانش خواسته است با رهبران عربستان تماس بگیرند و "خواستار اجازه ورود کامل آذوقه، آب، سوخت و دارو برای مردم یمن که عاجزانه به آن نیاز دارند شوند."

او اضافه کرد: "این کار باید به دلایل انساندوستانه فوراً انجام شود."»

اما آیا کسی در جهان هست که نداند، دست‌های ایالات متحده آمریکا هم همانند عربستان سعودی، به خون هزاران و میلیون‌ها یمنی قربانی جنگ آلوده است؟!

آیا با این نوع اظهارات ظاهری می‌توان واقعیتی که مردم یمن با جان و گوشت و پوستشان درک کرده‌اند را از یاد برده و جبران کند؟!

مگر می‌شود از طرفی با حمایت‌های سیاسی، تسلیحاتی، مالی و حتی فرماندهی نظامی در یک جنگ شریک و همراه متجاوز بود و بعد ادعا کرد که دلت برای قربانیان این تجاوز می‌سوزد و نگران وضعیت آن‌ها هستی؟!

مگر ممکن است نظاره گر نابودی همه زیرساخت های درمانی، بهداشتی و ... و همه راه های ارتباطی دریایی، زمینی و هوایی یمن با استفاده از موشک های آمریکایی بود و باز هم از دلسوزی برای حقوق بشر سخن گفت؟!

همان اوایل این تجاوز وحشیانه آل سعود و متحدانش به یمن بود که عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان با افتخار از حضور مستمر فرماندهان نظامی ارشد آمریکایی در اتاق فرماندهی جنگ یمن خبر داد و پرده از این نقش آفرینی شوم برداشت.

رفته رفته حمایت‌های سیاسی آشکار مقامات ایالات متحده از آل سعود و این تجاوز وحشیانه به بهانه‌هایی مختلف از جمله بازگرداندن صلح به یمن آشوب زده، مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران و تروریسم در یمن و ... بیشتر و رسمی‌تر شد.

اسناد و شواهد موشک‌هایی که بر سر مردان، زنان و کودکان یمنی آوار می‌شدند یکی پس از دیگری بیشتر نقش کاخ سفید در این جنایت غیر انسانی را برملا می‌کردند.

در چنین شرایطی، اکنون ریاست جمهوری آمریکا، با خیال این که کشورش می‌تواند هم از توبره بخورد و هم از آخور، مردم دنیا را نادان تصور کرده و انتظار دارد با طرح این موضوعات دروغین و بازتاب گسترده آن توسط رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی، مخاطبین واقعیت را نادیده گرفته و این دروغ‌ها را باور کنند.

کاخ سفید با این سیاست‌های متناقض خود تلاش می‌کند تا از طرفی عربستان سعودی را متحد خود نگاه داشته و با همراهی آل سعود آتش جنگ را در منطقه افروخته نگاه دارد تا ضمن دست یابی به اهداف سیاسی خود، چرخ کارخانه‌های سلاح و مهمات و موشک سازی آمریکا نیز همچنان در چرخش باشد و از طرف دیگر با طرح این گونه ادعاهای عوام فریبانه، خود را مدعی حقوق بشر و نگران برای همه انسان‌های زمین و در نتیجه همان کدخدای معروف معرفی کند و از این طریق بر جنایات خود سرپوش گذارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل